Ylihuomenna New Yorkiin, mitä olen unohtanut pakata?
Kommentit (10)
Pipo ja sormikkaat! Siellä saattaa olla tuulista ja kylmää! Tulette viettämään paljon aikaa ulkona, jos kaupungissa kiertelette, niin lämmintä päälle ja pipo päähän! Kameraan extramuistikortti mukaan, jos kameran otatte.
Estan kopio. Ikinä en kyllä ole kysytty. Eipä kai sitä muuta tarvii, jos on matkustusasiakirjat, mahdolliset reseptilääkkeet ja lompsa matkassa. Sieltä saa ostaa IHAN kaikkea.
Mitä väliä, Nykistä saa kaikkea, ja enemmänkin.
Esta on kunnossa ja kaikki matkadokumentit muutenkin kasassa. Aina sama tunne et jotain unohtuu, onneks tässä on vielä aikaa pakkailla :) Kiitos kaikille vastaajille, ap
Sulla on varmaan nyt jo liikaa tavaraa mukana, jätä puolet pois. Siellä saa kaupoista mitä vaan ja alesta käyt ostelemassa itsellesi tuliaisia. Tyhjillä kasseilla matkaan. Joulupäivänä kaupat eivät ole auki, mutta muuten kyllä.
Ai niin yks tuli mieleen... Jos tykkää glögistä, niin ota pullo glögitiivistettä mukaan. Hotellissa on varmaankin veden(kahvin-)keitin ja kaupasta voi hakea viiniä lorautettavaksi sekaan. Jos glögi siis kuuluu jouluusi. Ihan hyvältä se ainakin itsestäni on maistunut, kun ensin on kuljeskellut päivän kaupungilla.
Puhelimen laturi? Pitikös siellä olla joku sähkäpistokemuuntaja, tms?