Järkyttävää nuo Jämsän tapahtumat. Lisää tietoa....
Tulin juuri ulkomailta ja luin lehdestä, kuinka joku tavallinen ydinperheen isä on seommut totaalisesti.
Kommentit (16)
Sattuuhan näitä aina, surullisia tapauksia.
Aika harva asia maailmassa loppujen lopuksi merkkaa mitään, aina tulee tuo mieleen kun tragediat on silmien edessä. Ja niitä riittää jos uskaltaa vain katsoa. Israel on parhaillaan lähettämässä maajoukkoja Libanoniin, kaikki ne kuoliaaksi pommitetut lapset ja kodittomiksi jääneet, ne on vasta alkusoittoa.
ulospäin tukitavallinen voikin olla aivan jotain muuta... nimim. kokemusta on...
tapahtuu tragedioita hirvittävän usein. Milloin viimeksi luomuhörhösivarikommarihinttari on seonnut ja tappanut jonkun perheenjäsenen?
kuka on vaimon tappanut. Voisiko olla, että se olisi sittenkin joku muu, kuka olisi vaimon tappanut.
akulmassa eikä uhri saa sädekehää päällensä !?
Itseasiassa muistaakseni yksikään niistä ei ole ollut mikään ns. erikoinen perhe.
Siis valtuutettu tai ei, tuo perhe olisi voinut lehdissä kuvatun perusteella olla mistä tahansa. Kaksi uraihmistä, äiti hoitovapaalla, suht vanhana hankittu lapsi, uusi omakotitalo, pari autoa, koira, yhteisiä harrastuksia, hyvät suhteet isovanhempiin jne.
jos olisi muita uutisia. Ikävää tietysti uhrin omaisille.
joten " rajalla on käyty" . Alkoholilla oli tosin runsaasti osuutta asiaan. Kohtalaisen korkeasti koulutettukin olen..
Kamala tapaus tuo Jämsän tapaus, voimia omaisille!
ei voi, jos ottaa sellasen leppoisan hörhön mieheksi.
Eivät enää mitään nuoria! Äiti toki " normaali-ikäinen" tullessaan äidiksi, mutta mies jo selvästi vanhempi, lähes nelikymppinen.
Niin siinä usein käy, jos on psykoosin " vallassa" tappanut läheisen.