Siis? Hki, pikkuasunto 7neliöö, hintaan
100 tonnia ja 14 tonnia neliö. Myyty. Ostaisitko?
Kommentit (4)
No uittu, oma kylppäri on 9,8m^2 en siis MISTÄÄN hinnasta muuttaisi sen kokoiseen tilaan asumaan. Vankiselli on 8m^2. Jos tuossa tilassa ei tule mielenterveysongelmia niin ei missään.
Hyviä puolia on että sängystä yltää jääkaapille, sammuttamaan tv:n, pissaamaan pönttöön, avaamaan oven ja pesemään kädet.
Ihan turhaa tällainen aloitus. Jossain elämäntilassa ja niin sanotussa 'tahtotilassa' voisin hyvinkin ottaa 7 neliön kitukämpän Helsingin keskustassa. Olin joskus tässä tilanteessa, nyt en enää. Nykyään ottaisin mieluummin 200 neliön kämpän jostain heti pk-seudun ulkopuolelta.
Ihmiset hierokaa vähän niitä vähäisiä aivosolujanne yhteen ja yrittäkää abstraktoida sen verran että on eri tilanteita ja eri tarpeita. Ei vain teidän tämänhetkinen tai tähänastinen elämänkokemuksenne. Laajentakaa vähän.
Olisin todellakin voinut ostaa tuon, tuosta saisi hyvää vuokratuottoa.
Niin? Kaikilla ei ole varaa laittaa esim. 250 000, jotta saisi kaksion?