vähä-älyinen blondi toistelee "kerma", "kerma", "kerma"
Kommentit (14)
mainoksen vitsinä on siis että se eukko hokee "minun muna" XD
Joo, tuo on ärsyttävä mainos. Todella.
Toinen mikä ärsyttää, on ainakin radiosta tuleva jugurttimainos, jossa maailman ärsyttävin jugurtista: "HEI HALOO, jugurtti jugurttina ja marjat marjoina, miten voi olla niin vaikeeta!!!"
Arrrrggghhhh.
Kuka tuota ostaa? Helvetin kallista varmaan ja saman maustamisen voi tehdä itse. Vai onko tämä nyt joku uusavuttomille vasta kotoa muuttaneille teineille tehty tuote? Ja joo, en kyllä jo pelkän mainoksen takia tuota osta! Ai saatana, meinaa aina vaihtua kanava kun tuo mainos tulee. Hakkaa jopa Zalandon mainokset.
Mainos on selvästi kohdistettu naisille. Näin miehenä en ole huomannut siinä mitään ärsyttävää. Taitava mainoksen suunnittelija. Todennäköisesti nainen.
Siis mikä mainos? Mikä tuote? löytyykö juutuubista? Menny ihan ohi...
Siihen mainokseen sais Halloween-teemaisen jatko-osan jossa se muija iskee sitä ukkoaan haarukalla otsaan jos ei ota uskoakseen et ruoassa on kermaa. "Näin käy kun alat ruokapöydässä tyhmiä kyselemään. Usko kerrasta."
Surkea mainos. Siinähän ON currya ja chiliä, eikä pelkkää kermaa.
Nainen vaikuttaa ärsyttävältä akalta, kun ei suostu vastaamaan kunnolla kysymykseen.
Ärsyttää siinä lopussa se akan pään nykiminen =D
Tää on ihanaa, joku muukin ärsyyntyy siitä mainoksesta. Eukko nykii ja ynisee ja ukko käsi runollisesti ojossa: chilii? kuriii? ARGH etten ikinä osta tommoisien tekopyhien vatkaajien mainostamaa kermaa.
Herranjumala miten ihanaa, et tällanen ketju on! Ite saan nykyään hepulin joka kerta ku mainos tulee, tsiisus et tekis mieli ravistella sitä eukkoa! =DD
Jos oli tarkotus tehä semmonen mainos joka ärsyttää mahdollisimman paljo, ni nyt voi kyl mainostoimiston väki ostaa leivokset iltapäiväkahville, napakymppi! En ikinä osta tota tuotetta, vaik ois maailman paras!
se kerma on tehty uusavuttomille,niinku valmiiks kuoritut perunat ja valmiiks rikotut kananmunatkii.mitää ei osata tehdä/maustaa itse.kohta varmaan myydään jo valmiiks paistettua jauhelihaa,ellei myydä jo.
Valmiiksi paistettua jauhelihaa on jo kaupoissa, tai oli ainakin jossain vaiheessa :)
Mutta siis asiaan liittyen, kerma tarkoittaa kurdiksi "minun muna" (siis penis) ja tälle aina hekotetaan tän mainoksen tullessa kun mieheni on kurdi. Ehheh.
[quote author="Vierailija" time="01.11.2013 klo 07:41"]
Valmiiksi paistettua jauhelihaa on jo kaupoissa, tai oli ainakin jossain vaiheessa :)
Mutta siis asiaan liittyen, kerma tarkoittaa kurdiksi "minun muna" (siis penis) ja tälle aina hekotetaan tän mainoksen tullessa kun mieheni on kurdi. Ehheh.
[/quote]
Kiitti ^^ Aina hienoa oppia sanomaan tyhmiä asioita vierailla kielillä! Jollain afrikkalaisella kielellä, olikohan hausa, "minun muna" on muuten Burana.