Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ahaa.Tuleeko kissanartuille steriloinnin jälkeen muuta hormonivaikutuksia.

Vierailija
31.10.2013 |

Kaksi kissaa on leikattu ja toinen haudattu.Toisesta tuli pysyvästi lihava ja toinen laiha kissa joka on elossa voi hyvin.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
31.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän kissan luonne muuttui steriloinnin jälkeen. Ennen oli paljon ihmisrakkaampi, tykkäsi olla siliteltävänä, sylissä, ja kaipasi ylipäätään paljon ihmisten huomiota. Sterilointi muutti luonnetta, nyt ei välitä ollenkaan niin paljon ihmisisä, tykkää olla itsekseen:(

Vierailija
2/2 |
31.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä ei kyllä luonne muuttunut ollenkaan huonoon suuntaan. Leikkaamattomana kissa oli tosi stressaantunut jatkuvien kiimojen vuoksi ja niin oltiin me ihmisetkin. Kyseessä on neloskategorian rotu, joka on muutenkin äänekäs ja kiimoja on todella usein. Luonne olisi saanut muuttua enemmänkin, tällä on edelleen silloin tällöin kiimaelkeitä, ölisee ja tarjoilee takapuoltaan milloin millekin kohteelle... Muuten tietysti tosi rakas lemmikki. :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla