Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

YLE: Kiinassa G4 EA H1N1 -virustartuntoja. Tuleeko uusi Espanjantauti? Se tappoi 100 000 000 ihmistä.

Vierailija
11.09.2020 |

https://yle.fi/uutiset/3-11425234

Riittävä mutaatio ja tuo leviää 100-kertaisella vauhdilla koronaan verrattuna, koska kyseessä on influenssavirus. Tappavuudesta on vaikea sanoa, mutta sairastuneille tauti on erittäin ikävä koettelemus ja todennäköisesti influenssaviruksena tarttuu myös vauvoihin ja lapsiin.

Pitäisikö ihmisten luopua lihatuotannosta, koska sieltä leviää jatkuvasti uusia vaarallisia viruksia? Voipi olla kohta aikamoinen helv...i irti maan päällä. :(

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
11.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Koska Kiinassa on ongelma, se pitää korjata täällä?

Logiikka ei taida olla vahvimpia ominaisuuksiasi.

Vierailija
2/5 |
11.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ole tietoa mistä eläimestä Covid tuli, voi olla myös villieläin.

Eli parempi ja turvallisempi ratkaisu olisi vain TAPPAA KAIKKI ELÄIMET MAAPALLOLTA!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
11.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mun tekisi mieli muuttaa saareen asumaan. Kävellä luonnossa, lukea kirjoja, piirtää ja kirjoittaa, saunoa. Meloa. Kuunnella musiikkia radiosta. Kerran viikossa tilaisin kauppiaalta ruokatoimituksen laiturille.

Ei lukisi enää koskaan uutisia.

Vierailija
4/5 |
11.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiina kyllä levittää noita tauteja ihan tahallaan. Sama oli koronassa. Ihmiset on vaan niin hlvetin sinisilmäisiä nykyään, etteivät tuota tajua.

Vierailija
5/5 |
11.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

100 kertaisella nopeudella😄😄 okei.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän seitsemän seitsemän