Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Auttaako muutto

Vierailija
08.09.2020 |

auttaako jos muuttaa karistamaan epämiellyttävän seurailijan kannoilta? Jos jää samaan kaupunkiin, niin etsiikö käsiin kuitenkin?:( Ja enpä toisaalta tiedä missä asti itse asuu, seuraileeko miten kaukaakin asti. Olen kyllä kohta valmis vaihtamaan kaupunkiakin ihan henkisen hyvinvointini takia jo, jos tämä ei lopu! On käynyt jo kodin lähelläkin ja ei näytä uskovan jättää rauhaan, sen verran häiriintynyt. Kannattaako näille ylipäätään sanoa napakasti, että pyssy kaukana vai olla vaan ihan hiljaa? kumpaakin kyllä jo kokeillut, eikä usko.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
08.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tarpeeksi hullu kun on niin seuraa perässä vaikka Timbuktuun.

Vierailija
2/6 |
08.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos vaihdat asuntoa tai kaupunkia, niin puhelinnumero, osoite jne salaisiksi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
08.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oisko poliisi mitään?

Vierailija
4/6 |
08.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mikä on uhkan todellinen laatu? Mulla yksi exä ilmestyi vuosien takaa, soitti ja kertoi että tietää missä asun, vaikka olin muuttanut. Pelkäsin mutta pystyin sanomaan että jätä mut rauhaan. Poliisi neuvoo soittamaan jos tulee tarve. Ei kuitenkaan tullut.

Psykologisesti tuntui tosi ahdistavalta, ja se voi riittää kiusaajalle. Että saa toisen pelkäämään ja voimaan huonosti, pidettyä vallassaan ilman että tekee mitään. Niin että tärkeintä on että vahvistat ja psyykkaat itseäsi, et näytä mitään epävarmuutta. Älä anna pelolle valtaa.

Voit myös mennä itsepuolustuskurssille. Saat itsevarmuutta ja ehkä kivan harrastuksen. Esim Krav maga kurssille.

Vierailija
5/6 |
08.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuntematon sekopää on, mut innokkaasti alkanut nyt perässä laukata ja ilmestyy aina "sattumalta" missä liikunkin ja yrittää tulla juttelemaan väkisin. Olen vaihdellut aikoja ja reittejä missä liikun,ja nyt näyttää kyttäävän niissäkin jo. Kotipihassa käynyt tosiaan myös, ellei peräti itse asu sit jossain naapurustalossa ja sieltä sit hyvä kytätä, millon liikun. Silläkin pitää alkaa näköjään harkita nyt sitä muuttoakin. Ei olis kyllä oikeestaan rahaa ja resursseja nyt muuttaa, ja jos päätyykin vielä pahemmalle slummialueelle asumaan. Tuota itsepuolustuskurssia harkinnut myös jo aiemminkin. Ovatko miten arvokkaita ja miten lie salit auki nyt koronana aikaan(jotkut on ainakin kiinni kun katsoin jo alueelta).

Vierailija
6/6 |
08.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voisi tuo korona lakaista edes oikeat ihmiset poijes

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yhdeksän kaksi