Millä nimellä kutsutte kuukautisia?
Kommentit (14)
Menkat, kuukautiset tai naisten vaivat.
Puhun yleisesti menkoista, kaikille sukupuolille.
Miehelle ”huoltokatko”, menkat ja kuukautiset muuten
Menkat tai kuukautiset tai elekieli (alavatsan taputtelu), sekä "niistä" puhuminen jos pitää jostain syystä muka salata, että puhun menkoista :D
Kutsutaan niitä nimellä Halloween
Uus feministitrendi: Naiset säätää menkat tulemaan aina Halloweenina, sit jättää siteet ja alushousut pois juhlissa. Miehet saa vihdoin nähdä ja kokea naiseuden karmeimmillaan, hahahahaaa!!!
Poikaystävälle, kavereille ja siskolle käytän sanaa menkat. Mutta äidille ja muille itseäni reilusti vanhemmille jostain syystä sanon, että naisten vaivat.
Vauva.fi-sivustolla tehdään järjestelmätestausta tiistaina 9.9. klo 7.00–8.00. Testauksen aikana sivusto toimii normaalisti, mutta keskusteluihin voi lähettää viestejä vain kirjautuneena. Viestejä voi silti lukea ilman kirjautumista. Jos sinulla ei ole vielä tunnusta, voit luoda sen helposti ja maksutta. Pahoittelemme tilapäistä muutosta palvelussa.
Naisihmisen kanssa puhun menkoista, miehelle sanon että on naistenpäivät tai puolukkapäivät :D