Rattaissa ilmaiseksi bussiin
Ärsyttää, kun äiti laittaa mut vieläkin rattaisiin, vaikka oon 14v. Päästään ilmaiseksi tietty bussilla, mutta vähän nolottaa silti olla tutti suussa ja vaipat päällä siinä ihmisten keskellä. Toivottavasti muuttuu maksullisiksi matkat rattaidenkin kanssa niin loppuu tämä pelleily.
Kommentit (8)
Mulla myös aina teini rattaissa. Harvoin on kuski tullut kyselemään, ja jos tulee, vilautan vaipan yläreunaa farkkujen alta. Hyvä säästöniksi, suosittelen kaikille.
Minä lykin aviomiestä rattaissa julkisiin, äitinsä lapsi sekin on, ei ole määritelty että pitää olla oma lapsi.
Aika väsynyt. Toki noita tyhjiä rattaita ja lähes kouluikäisiä lapsia rattaissa näkee jonkin verran busseissa, eli ihan pointti tässäkin oli.
Mä unohdin mun lukiolaispojan kerran rattaissa bussiin, oli kuskilla ihmettelemistä päätepysäkillä kun lapsi itki siellä märissä vaipoissa
Täytyy alkaa heti kulkea bussilla, jos siellä tuollaista näkee. Haluaako joku ostaa Mersua?
Tuossa on jo niin paljon yritystä, että pitääkin päästä ilmaiseksi. Toivottavasti vain ei ole kauhean pitkiä matkoja, ettet saa märistä vaipoistasi ihottumaa. Ikäistesi kielenkäyttö on yleensä sellaista, että tutti suussa on varmasti vain hyvä juttu.