Mitä muoti-ilmiöitä olet keksinyt?
Joku tyyppi jokus kertoi netissä keksineensä antennipipot, nuo lama-ajan avohoitopotilaiden tunnusmerkit.
Olen aloittanut ainakin yhden hokeman (sen käyttö lisääntyi netissä huomattavasti sen jälkeen kun käytin sitä kerran eräällä keskustelupalstalla, google statistics kertoo). En viitsi kertoa mikä se oli. Minut voisi ehkä tunnistaa.
Kommentit (7)
En varsinaisesti keksinyt mutta minun esimerkistäni alkoi meidän pienellä paikkakunnalla yksi juoma tulla suosituksi, ainakin silloin tuntui siltä. Kyse ei ollut mistään muotidrinksusta vaan juomasta, jota siihen aikaan katsottiin vähän nenän vartta pitkin. Kyllä minullekin alkuun naureskeltiin ja tuhahdeltiin mutta aika piankin porukka ympärillä alkoi vaihtaa juomansa :)
Minäkin oon keksinyt yhden jutun, mutta en voi kertoa mikä se on.
T: yhden jutun keksijä
Mulla on sama juttu kuin kolmosella, eli yhden ulkomaalaisperäisen juomasekoituksen olen tehnyt kuuluisaksi piireissäni. :>
Nykynuorison muodin kokonaan.. Mä käytin samanlaisia rytkyjä jo 80- ja 90- luvulla. Eikä kukaan edes usko.
Minä en keksinyt yhtä juttua, mutta en voi kertoa sitä, ettei minua vain tunnistettaisi.
Hei camoon nyt! Vähän tulee sellainen fiilis ettette ole tässä mukana.
Minä olen myös yhden nettihokeman taustalla.