Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pihtaamiselle piste, seksiä joka päivä, parisuhde voi hyvin

Vierailija
27.08.2013 |

http://www.iltalehti.fi/rakkausjaseksi/2013082617413603_lz.shtml

 

Naisen haaste ongelmien ratkomiseksi: Seksiä joka päivä vuoden ajan
 

Maanantai 26.8.2013 klo 22.58

Huffington Post -lehden bloggaaja kertoi videohaastattelussa, kuinka hänen itselleen ja miehelleen asettama haaste lopulta onnistui ja mitä vaikutuksia sillä oli.

Bloggaaja Brittany Gibbons halusi kokeilla säännöllinen seksin vaikutuksia. Hän julisti blogissaan haastavansa itsensä ja aviomiehensä harrastamaan seksiä joka päivä vuoden ajan.

Huffington Post tenttasi Gibbonsia videohaastattelussa haasteen onnistumisesta.

- Minulla on ollut ongelmia itsetunnon ja läheisyyteen liittyvissä asioissa, Gibbons tunnusti haastattelussa.

Hän kertoo, että halusi haasteellaan testata seksin vaikutuksia muun muassa näihin ongelmiin.

- Ainakin näytät terveeltä ja hehkuvalta, Huffington Post -lehden toimittaja kehui Gibbonsia.

Nainen sanoo, ettei hasteen suorittaminen ollut täysin vaivatonta.

- Haastellista oli sitoutua tähän vuodeksi. Lisäksi ajan järjestäminen oli haastavaa, meillä on pieniä lapsia. Ja sen lisäksi, että olin epävarma vartalostani, olin myös todella väsynyt, hän listaa.

- En myöskään halunnut, että projektista tulisi yksi velvollisuus lisää.

Brittany Gibbons löysi uudenlaisia näkökulmia läheisyydestä.

- Tajusin, että se aika oli meidän yhteistä aikaamme, eikä pelkästään vanhempina, hän totesi.

Projekti vaikutti onnistuneelta. Gibbons huomasi ruumiinkuvansa ja itsetuntonsa vahvistuvan, kun läheisyys aviomiehen kanssa oli lisääntynyt huomattavasti.

Gibbons totesi, että kun hän miehensä tekojen johdosta alkoi tuntea olonsa paremmaksi, se hyödytti koko parisuhdetta.

IL
 

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yhdeksän kaksi