Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ne vanhemmat jotka nyt vaativat nuhaisten lapsiensa pääsyä päiväkotiin

Vierailija
18.08.2020 |

... ovat tasan samoja vanhempia, jotka ovat viime ajat matkustelleet huolettomasti ja pitäneet juhlia ja illanistujaisia, joissa halaillaan ystäviä.

Näin ainakin minun somekuplassani.

Ja nyt ne heidän itse hankkimalla hankitut pöpöt sitten pitäisi saada viedä päiväkotiin. Toisten terveydestä viis.

Päiväkodit ovat nyt pöpöttöminä ihanampia kuin koskaan. Pidetäänhän ne sellaisina! Ja KIITOS päiväkotien henkilökunnalle, kun olette tarkkoina!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
18.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä ei ole matkusteltu, lapset ei ole päiväkotiin päässeet nuhansa takia. Lääkäri ei sairautta löydä, koronatesti on negatiivinen, silti aamulla lasta vastaanottava hoitaja toteaa, että ei käy, sairasta lasta ei hoitoon oteta. sairaus = eroitkuisen lapsen vuotava nenä.

Tänään menen työnantajan luokse ja pyydän, että irtisanovat. Koko elokuu ollut tätä samaa, palkka jää saamatta. Ansiosidonnaisen saan, oli lapset terveitä tai sairaita.

Vierailija
2/2 |
18.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan höpöhöpöä. Me ei lapsen kanssa olla matkusteltu eikä edes tunneta ketään, joka olisi matkustellut ulkomailla saati tavattu tällaista ihmistä. Kotipihan puistoa kauempana ei olla käyty eikä juhlittu ystävien kanssa, koska en välitä olla sosiaalinen ylipäätään. Enimmäkseen kotona pönötetty ja lapsi ei siltikään päässyt päiväkotiin ennen koronatestin tekemistä, vaikka flunssaoireet olivat väistyneet jo monta päivää sitten. Todennäköisesti tuo pienimuotoinen räkätauti oli ihan sieltä päiväkodista alunperin tullut, koska ei olla ihmisten kanssa muutoin tekemisissä. Että eipä yleistetä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kuusi yhdeksän