Hirveä väsymys ja aivosumu kuukautisten jälkeen,gyne ei keksi selitystä?
Noin puolen vuoden ajan aina menkkojen jälkeen alkaa vkon sisällä fatiikki ja energiavaje,aivot ovat ihan puuroa.Kestää jonkun pvän ja sitten taad olo ok.Gyne ei kekdinut selitystä,veriarvot on ok.
Tämä vaiva on todella pelottava,koska aivot ovat niinkuin sumussa muutaman päivän.kilpirauhaskokeet tsekattu,ok.
Hirveön stressaantunut olen ollut viimeisen vuoden,voiko tehdä näin oudon oireen?vai pitääkö jotain vakavampaa miettiä?
Tää on niin outoa,ymmärtäison jos ois ennen menkkoja mutta kun niiden jälkeen.Hemoglobiini 150 väsymyspäivien aikaan joten ei selitä ja menkatki kedtää vain pari vrk eikä vuoda paljoa.
Olenkohan ainoa?
T
Kommentit (4)
Käy silmälääkärissä tarkistuttamassa silmänpohjat, kysy onko näköhermon päät normaalit.
Kroppasi erittää liikaa insuliinia-> verensokerit alhaalla?
Näköhermot just tsekattu,ok.muuta selittävää?
Voisiko sulla olla mahdollisesti epilepsia? Joillain naisilla epilepsia kohtauksia tulee menkkoihoin liittyen. Kohtauksia voi tulla esim. unen aikana, eikä epileptikko välttämättä itse valveilla ollessaan tiedosta lievempiä epileptisiä kohtauksia, vaan muut paikalla olijat huomaavat ne. Merkkejä yöllisestäkohtauksesta on juuri pöpperöinen, sekava olo ja voimakas väsymys, mahdollisesti vuoteen kastelu tai purtu kieli.