Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Minkälaisia kokemuksia couchsurfingista?

Vierailija
18.07.2013 |

Oletteko itse majoittaneet ihmisiä vai olleet ainoastaan vieraina? Onko harrastus tuonut uusia ystäviä? Entä ikävät puolet, onko ollut vaaratilanteita/epämukavuuksia? 

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
18.07.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minuakin kiinnostaisi! Olen vasta liittynyt mukaan, mutta en ole vielä uskaltanut majoittaa ketään. Mitä muuten yleensä viette tuliaisiksi, jos olette itse vieraina? Rahaahan yöpaikasta ei saa maksaa, kai? 

Vierailija
2/2 |
18.07.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vain hyviä kokemuksia!

Olen toistaiseksi vain majoittanut matkailijoita. Valitsen tarkasti kenen pyynnön hyväksyn. En näe mielenkiintoisena esimerkiksi parikymppisiä miehiä, jotka ovat tulossa bilettämään. En myöskään hyväksy pyyntöjä, joissa vierailijat eivät halua olla häiriöksi ja siksi tulisivat esim. klo 23 illalla ja lähtisivät aikaisin aamulla pois. Kotini ei ole hotelli. Onpa minulle ehdotettu myöskin, että viettäisi vapun kaupungilla ja tulisi yöllä luokseni ja haluaisi vain levähtää seuraavana päivänä. Tämä oli 24-vuotiaalta Suomessa asuvalta ulkomaalaiselta opiskelijalta, joka halusi tulla Hkiin katsomaan vappuhulinoita. Juu, ei kiitos!

Pari surffaaja olen nähnyt jälkeenpäinkin. Tiedän, että minulla on paikkoja maailmalla mihin mennä. Muutamien kanssa vaihdan kuulumisia FB:n kautta. Olen saanut kokea todella merkityksellisiä keskusteluja fiksujen ihmisten kanssa.

Suosittelen!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi neljä kolme