Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Voi apua noi psykologiset testit ja arvioinnit

Vierailija
19.06.2013 |

Huoh, 7 tunnin setti takana. Tehtävät tuntuivat sinänsä helpoilta, vaikkei kaikkia ehtinyt annetussa ajassa tekemäänkään. Se lienee tarkoituskin. Aika epämiellyttävä simulaatiotehtävä aivan vieraasta aihealueesta. Konsultti oli todella matalaenerginen ja puhui niin hitaasti, että oli vaikea pysyä kärryillä hänen kysymyksissään. Sanoi loppuun, että "nopeasti sain sinusta kuvan ja eiköhän tämä selvittänyt millä ajatuksella olet uusiin tehtäviin siirtymässä". Jäi jotenkin vaivaamaan, että sanoinkohan jotain ihan hullua..

Iskee aina epäusko noiden testien jälkeen, vaikka kolmas tämä vasta oli elämäni aikana. Sinänsä tuntui, että meni hyvin ja eihän sitä muuta voi kuin olla oma itsensä.

Samassa huoneessa oli eri tehtävään hakemassa kaksi muutakin henkilöä. Toinen ramppasi röökillä ja toinen hermostui, kun hänet pyydettiin kesken toisen tehtävän haastatteluun. Menetti ihan malttinsa eikä älynnyt, että sehän se on pelin henki.

80 hakijaa ollut alunperin ja nyt olen viimeisen kahden joukossa. Jännittää, pitäkää peukkuja :) Pakko oli päästää tämä ulos systeemistäni :D

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kaksi seitsemän