Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksiköhän al Hol-asiassa kansalaisuus on niin tärkeä ja tähdellinen asia Isis-ter roristien kohdalla ja miksi meillä meni rajat oitis kiinni koronan takia?

Vierailija
21.07.2020 |

Miksi samat ihmiset jotka vähättelevät näiden merkitystä toisaalta toimivat kuin rajat ja kansallisuudet ovat todella merkityksellisiä. Koska eivät ole rehellisiä ihmisiä ja heillä on salattuja motiiveja, niinkö?

Miksi juuri "suomalaiset" terot pitää saada meille kun toisaalta usein kuulee, ettei suomalaisuus ole mitään erityistä? No kyllä vaan näyttää olevan. Miksi samat ihmiset korostavat kansalaisuutta tässä kohtaa taas vähättelevät sitä kun se heille sopii? Onko meillä sittenkin velvollisuus lähinnä ja korkeintaan omia kansalaisiamme kohtaa ja tässäkin sen hyvin näkee?

Muuten kyllä voimme toimia koko maailman sosiaalitoimistona ja tuoda ja tuottaa tänne ihmisiä jotka eivät kansalaisuuden lisäksi jaa meidän arvojammekaan. Ihan kuka vaan ikinä sattuu tulemaan. Mikä voisi mennä vikaan?

Miksi Maria Ohisalo välillä väittää, että meillä on hyvinvointivaltio ja toisaalla taas kuulemma ei ole? Käyttää käsitettä häilyvästi omiin tarkoituksiinsa tilanteen mukaan. Miksi ihmisoikeussopimukset velvoittavat meitä eri tavalla kuin muita maita al Hol-asiassa? Onko meillä niin paljon huonompi diili vai mistä voi johtua? Tanskahan ottaa heiltä kansalaisuuden.

15.06.2019 MO sanoo näin:

"Maapallo on hälytystilassa, leipäjonojen Suomi ei ole hyvinvointivaltio" – näin vihreiden tuore puheenjohtaja Maria Ohisalo puhui puoluekokouksessa

14.02.2020 hän kertoo taas näin:

Ylitäysillä leireillä olevia lapsia pitäisi Ohisalon mukaan auttaa mahdollisimman paljon ja hyvinvointivaltiona Suomella on siihen mahdollisuuden lisäksi velvollisuus.

Meneekö tunne järjen edelle vai mistäköhän on kysymys kun vaikuttaa niin kovin epäjohdonmukaiselta ja jopa epärehelliseltä? Onko kilttien ihmisten toimintaa koska aivan siltä vaikuttaa? Onko silloin järki ja johdonmukaisuus vain tiellä?

http://www.eeropaloheimo.fi/jako-kahteen/

So, what's up with all that?

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi seitsemän yksi