Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

PANIIKKIKOHTAUKSET...

Vierailija
24.05.2013 |

loppuivat  "yllättäen".Kohtaukset alkoivat vuonna 2009 ja loppuivat 2012 joulukuussa. Ilman lääkitystä loppuivat kaiken lisäksi, joskus lääkäri jotain määräsi, ajattelin taistelen itse kohtauksia vastaan eli kohtaisin niitä ja ihme kyllä loppui ja olen tänä vuonna ollut ihmeellisen rauhallinen kohta tulee jo 6 kk:)

kohtauksia oli normaalisti päivittäin ja useita kertoja siis en usko että olen selvinnyt siitä, olen todella iloinen ja olen ollut kärsivällinen. Muistan kun ystäväni sanoi: "luota itseesi, älä lääkkeisiin."

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
24.05.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

huom. en ikinä edes kokeillut niitä tarkoitettuja lääkkeitä.

Vierailija
2/4 |
24.05.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hienoa! Mulla kohtaukset myös ovat välillä loppuneet kokonaan pitkäksi aikaa, ja palanneet sitten esim. stressaavassa elämäntilanteessa. Lääkkeistä sen verran, että on hyvä tottakai jos pärjää ilman niitä. Mulle kuitenkin ahdistusta aiheutti myös se, että ajattelin etten "saa" turvautua lääkkeisiin (rauhoittaviin) riippuvuuden pelosta ym. Kun lääkäri vapautti tästä sanomalla, ettei mulla ole mitään hätää ja voin huoletta ottaa lääkettä tarvittaessa (kun tarve oli muutaman kerran viikossa) kunhan käytöstä ei tule päivittäistä, en ole yllättäen tarvinnutkaan lääkettä kuin ehkä kerran kuussa!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
24.05.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

kuulostaa hyvältä. itse en ole kun kerran otan diapamin puolikkaan ja uskon että juuri siksi kohtaukset ovat taaksen jäänyttä elämää. jos ahdistun kamalasti ja koko elämä on ressaavaa saatan saada taas mutta tiedän että niistä selviää eikä kuole, se vie voiman niiltä. 

Vierailija
4/4 |
24.05.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hienoa teillekin!  -ap