Mies ei enää halua
Nyt pitää vain päästä vähän purkamaan...
Kun mies ei enää halua minua.. Ja minä himoitsen häntä. Kaikki alko muutama kuukausi sitten, seksiä harrastettiin joka lauantai, miehen ainoana vapaapäivänä, nopeasti alkoi tuntumaan jo pakkopullalta, kun lauantai-iltana piti olla valmis tai muuten menisi viikolla eteenpäin. Ja yleensä minun aloitteesta. Muulloin ei jaksanut, ja tiedän, teki kyllä rankkaa työtä silloin. Seksi alkoi vähemään siitäkin ja syy oli ensin väsymys töistä, stressistä ja sitten että vaikeaa kun maha on tiellä, mutta ei johdu sinusta! Jos mainitsin että haluaisin enemmän mies suuttui. Nyt mies on kotona kanssani, ja seksiä saan kerran kahessa viikossa, mutta melkein pakottamalla. Toissa kerralla olin vihjaillut haluistani pari päivää ja lopulta menin suihkun jälkeen sänkyyn ja huusin miehelle että nyt tulet prkl tyydyttämään minut ja tulihan se heti ja seksi oli mahtavaa.. edellisellä kerralla vihjailin taas pari päivää ja vähän niinkuin sovittiinkin että illalla, mutta siitä mistä normaalisti oltais edetty seksiin, mies olikin menossa katsomaan telkkaria ja minä jouduin sanomaan että etkö sie panekkaan minua...? No sain seksiä. Nyt edellisestä kerrasta on taas kaksi viikkoa ja olen jo viisi päivää yrittänyt saada seksiä, enkä pelkällä vihjailulla vaan sanoin suoraan että haluan tänään ja mies `lupasi` että illalla, mutta miehelle tuli huono olo ja niin.. Vihjailin edelleen himostani ja mies sanoi että hänelläkin haluttaisi ja oletin että tekisi aloitteen kun siihen pystyy mutta ei... En mie edes kehtaa enää vihjata kun tulen kuitenkin taas torjutuksi.. Eikä ole herkkua viimisillään raskaana olevalle tehdä aina aloite ja tulla koko ajan torjutuksi.. Eikä huomata että mies on alkanut vilkuilemaan muita, laittamaan hiuksia ja hajuvettä mennessään lähikauppaan ja räplää puhelintaan koko ajan...
Lähetin kaverilleni toiselle puolelle suomea kuvan itsestäni ja hän vastasi että olet tosi kaunis, ja kun sanoin tästä miehelle hän alkoi nauraa ja kysyi että eikö sanonu mahasta mitään.. kun mie ootin vastaukseksi että niinhän sie oletkin.. Laskettu aika lähentelee kolmenviikon päässä eli vauva voi syntyä jo koska tahansa ja sen jälkeen seksiä ei saakaan pitkään aikaan, ainakaan minä..
Ja mie himoitsen miestäni koko ajan, enkä edes tosi "tuskissani" ajattele muita, en edes unissa, mut miehelle olen tynnyri-äiti. kukapa tynnyriä haluaisi.. :(
Kommentit (7)
Miehelläsi on hoito- sitähän sä kysyit?
Voi paska mikä mies. Ei kai sun muu auta kuin odottaa,miten tilanne kehittyy :(
Onneksi minäkään en halunnut seksiä raskausaikana.
Jopas olet rasittava!! Pidän tuollaista, että komennetaan toinen sänkyyn täysin naurettavana ja itsekkäänä. Etkö osaa vietellä miestäsi, kyllä se varmasti kosketuksesta lopulta syttyy!
Tuollainen, menen makaamaan jalat levällään sänkyyn joten tulet tyydyttämään minut ajattelutapa on miehen näkökulmasta saatanasta. Ei ihme jos petihommat kyllästyttää kun akka ei osaa kuin käskeä.
[quote author="Vierailija" time="08.05.2013 klo 15:10"]
Jopas olet rasittava!! Pidän tuollaista, että komennetaan toinen sänkyyn täysin naurettavana ja itsekkäänä. Etkö osaa vietellä miestäsi, kyllä se varmasti kosketuksesta lopulta syttyy!
Tuollainen, menen makaamaan jalat levällään sänkyyn joten tulet tyydyttämään minut ajattelutapa on miehen näkökulmasta saatanasta. Ei ihme jos petihommat kyllästyttää kun akka ei osaa kuin käskeä.
[/quote]
Et oo säkään tainnut vähään aikaan saada?
Joo en minäkään seksiä saanut raskausaikana. En kyllä jaksanut vongatakaan. Runkkasin sitten, että ei puutteessa tarvinnut olla.
Se on tylsää kun halut ei kohtaa. Eikä se seksielämä ole raskaudesta paljon parantunut. Onneksi on seksielämä yöpöydän laatikossa sitten.
Miksi et voi itse tyydyttää itseäsi, jos seksihalusi on noin paljon suuremmat kuin miehelläsi? Tuollainen jatkuva vonkaaminen ei takuulla tee hyvää suhteelle.