Päivisin panettaa ja iltaisin kun ois aikaa evvk
Muilla samaa ongelmaa? Päivisin ei kerkeä kun mies töissä ja sitten on iltapäivästä lapset. Illalla kun lapset saa nukkumaan mies jaksais ja sitä kiinnostais, itse haluan vaan nopeasti suihkuun ja sitten nukkumaan. Aamulla aikaisin taas mies lähtee töihin.
Kommentit (3)
Sama täälä. Töissä usein alkaa panettamaan. Sitten kun pääsen töistä niin olo on muuttunut. Olen väsynyt ja niin on mieskin. Ei vois vähempää enään kiinnostaa
Tuo lienee aika normaalia... Ainakin meillä on sama kokemus ja lomilla yritetään järjestää aina majoitukset hotelleista, joissa saa järjestettyä päivälle lastenhoidon. Joskus käydään romanttisesti kahvilla ja jatketaan makuuhuoneeseen, toisinaan tehdään jotain muuta. Silloin molemmat nautitaan siitä parhaiten, kun ei olla väsyneinä ja usein siinä on muutenkin luovemmalla tuulella kuin iltaisin kotona.
Tiiäkkö-ihan sama ongelma!