Nyt noloimmat hääkokemukset kehiin
Kommentit (4)
Kai myötähäpeäkin lasketaan noloihin kokemuksiin? Morsian veti tolkuttomat kännit ja oli ihan ympäripäissään jo silloin kun edes mummot ja muut iäkkäät eivät olleet lähteneet kotiin. Loppuillasta hän ilmestyi vessasta oksennukset hääpuvun rinnuksilla ja kolhaisi päänsä pöydänkulmaan kun istui ohi tuolista.
Lisää samanlaisia hääketjuja lisää.
Noloin hääkokemus on ollut se kun kaaso piti tunnin mittaisen puheen kertoakseen mitä morsiammen polttareissa oli tapahtunut. No eihän siellä mitään mielenkiintoista ollut tapahtunut mutta kaikki piti kertoa, ja vieläpä jotenkin "jännitystä tihkuen" tyyliin "Ja arvatkaas mitä? Ette ikinä arvaa? Sitten tuo tuleva morsian voitti narunvedosta kuulakärkikynän!". Ja siihen päälle kaaso veti yksin hörönaurut muiden vieraiden lähinnä vilkuillen vaivaantuneina toisiaan.
Ei ole kovin noloja kokemuksia. Lähinnä yksissä häissä harmitti kun pantiin istumaan tietyllä perusteella tiettyyn porukkaan jota oli noin muutenkin kyllästymiseen asti nähnyt sitä ennen samaisen parin sosiaalisissa tapahtumissa sen sijaan että olisi päässyt tutustumaan esmes parin sukulaisiin. Mutta tietty peruslogiikka perusihmisillä. Itse heittäisin ihan tyystin noppaa istumajärjestyksen kanssa että elämä säilyisi freesinä.