Nuoret huudattavat Bluetooth-kaiuttimia vironlaivalla
Olin pari päivää sitten Tallinnassa ja siellä joku 19-20-poika-tyttöporukka kaljanhakureissulla.
Ennen gangsterit huudattivat mankkaa, nyt nämä kaljakännääjät huudattivat valkoroskaisinta suomiräppiä olalla kannettavasta kaiuttimesta. Se raikasi niin laivan kannella kuin Tallinnan kaduilla.
Kenellekään ei ollut pokkaa sanoa.
Kommentit (13)
En tiedä mistä Kouvolasta tuo porukka oli, mutta luulen että soittivat jopa Cheekiä. Itkeäkö vai nauraa!
Arvaan: suurin osa biiseistä käsitteli ryyppäämistä.
Pitäisi olla laivan henkilökunnan tehtävä lopettaa muiden matkustajien häiritseminen. Itse lopetan asioinnin paikoissa, jotka eivät kykene huolehtimaan asiakkaidensa viihtyvyydestä.
Yleensä virolaisilla on pokkaa sanoa.
Eikös nykyään ole kiellettyä käyttää noita laivalla? Respaan ilmo.
Sehän on kiva kun järjestivät musiikkia ryppyotsaisille hapannaamoille, toivoivat varmaan että relaisitte ja löysäisitte pipoa. Hukkaanhan se tietysti meni, elämä naama nutturalla on joillakin niin tiukassa.
Jos niin paljon haittaa nii osta wifi/bluetooth jammeri, pysäyttää kaiken liikenteen ja musiikki loppuu. Saattaa kyllä saekoittaa navigointijärjestelmän mutta ei haittaa
Vierailija kirjoitti:
Niin 80-lukulaista.
Näin se pyörä on taas pyörähtänyt.
Ole onnellinen että jouduit kestämään tuota vaan sen risteilyn ajan. Minä kuuntelen alakerran naapurin ”musiikkia” joka ikinen päivä. Kysyin ystävällisesti voisiko kuunnella musiikkiaan kuulokkeilla mutta vastaus oli ei. En voi siis viettää edes omalla parvekkeellani aikaa vaikka sen takia tähän asuntoon muutin.
Melusaaste pitää käsitellä saasteena. Oik. saastana.