G: mitä olet hukannut?
Tulipahan mieleen tehdä tämmöinen aloitus sen jälkeen kun huomasin että kuukausi lippu jonka tänään ostin, oli hukkunut!! Kyllä sapetti!!! No vaikka lippua ei ole niin se on kumminki maksettu ja me sovittii miehen kaa että mä käytän hänen lippuaan ja hän kulkee " pummilla" . Ollaanhan me se matka maksettu vaikka todiste puuttuu.
Sitten kerran hukkasin kännykkäni.
Muitaki katoamisia löytyy varmasti myös mutta tässä kait tuoreimmat.
Entä teillä?
Kommentit (8)
miksi et muuten itse kulje pummilla kun omaa syytä oli se lipun hukkaaminen? (aisan vierestä kysyn kun kiinnostaa :))
Mies on paljon taitavampi pummilla matkustamisen suhteen. Mä en oo koskaa matkustanut pummilla mut hän on ja hän itse sanoi mulle että hän matkustaa ilman lippua. :)
epäilen jonku kavereistani aikanaan sen varastaneen...
Me saatii 9 luokalla semmosen luokka ranneketjun ja samana päivänä mentii koulun kaa messukeskukseen ja sinnehän se hukki. :/
t:ap
Näistä ei onneksi tullut vahinkoa, vain vaivaa.
Pahin hukkaamani asia on ollut pyöränavain, silä pyörä
varastettiin.
Itse olen hukannut kahdet silmälasit, tokalla kerralla ei paljon naurattanut. Miten ei kerralla opi?
- Kännykkä x10
- Avain x10
- Stockan Exclusive kortti (ei luottorajaa)
- Vauvan lusikan
- Vauvan hattu
- Sormikkaita x10
- Tärkeitä papereita x1000, myös miehen
Lista voisi jatkua loputtomiin..
T: Hajamielinen proffa
Hävitin sen jo pari vuotta sitten. Eipä ole tullut mistään vastaan vaikka niin luulin. Harmittaa. Vieläkin toivon että sen mystinen katoaminen selviää.