Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Minä jätin tekemättä kolmanne lapsen vain ja ainoastaan

Vierailija
05.07.2006 |

rahan vuoksi. Aina täällä toitotetaan kuinka vastuuttomasti hankitaan lapsia. Jouduin sairauden vuoksi työttömäksi ja mies on pienipalkkainen ja katsoin näin että parempi tyytyä näihin kahteen. Vielä en tiedä kadunko asiaa joskus mutta ajattelin asiaa monelta kantilta ja tein päätöksen että meillä ei ole varaa kolmanteen.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
05.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kumpa muutkin noin ajattelisivat. On paljon sossu -perheitä, joissa lapset sen kun lisääntyy, vaikka rahaa ei ole.

Vierailija
2/4 |
05.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voi kunpa kaikki olisi yhtä fiksuja!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
05.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minun kay ap hiukan saaliksi. Onhan se kiva etta on hienoja periaatteita, mutta kylla minulle ainakin olisi oma ja perheen onnellisuus etusijalla. Meille ei ainakaan raha ole maailman tarkein asia. Surullista, etta monille nayttaa olevan.



Vierailija
4/4 |
05.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kolmannen lapsen kanssa joutuisimme jo niin isoihin muutoksiin elämässämme (uusi asunto, auto yms.), että meillä ei ole vielä mahdollisuutta siihen.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kolme yksi