Hakekaa valtiolta rahaa.. On luvannut antaa yli 10 miljardia ylimääräistä rahaa ja heillä on vaikeiuksia löytää kohteita
Kirjoittakaa joku hyvä tarina, ja saatte kukin oman 100 tonnianne. Ei tarvitsisi täällä valittaa että kun muut ottaa sen 100 tuhatta euroaan.
Suomi on rikas maa. Me olemme rikkaita.
Kommentit (7)
Jo vain. Korona on paljastanut että meillä on kymmeniä miljardeja käyttämättömiä varoja. Ei huolta huomisesta, raha on ilmaista. Viisikkomme osaa.
Hakisin kyllä, mutta 100 tonnia ei riitä, koska haluan Bentleyn ja Porschen. Pitää keksiä jotain muuta.
Mutta: Perusteeksi ei riitä ”rahat loppu”. Pitää olla joku fucken ”kehittämishanke”, jonka perusteella tukea voi saada. Se on sittten aivan eri asia, kehittyykö mitään muu kuin lompakon paksuus.
Pitäisi keksiä hanke, jossa koordinoidaan mediaseksikästä kurjalistoa, mielellään useampikulttuurista.
antaisin rahat huoltovarmuuskeskukselle. uskon että heillä on fiksuja ihmisiä päättämässä sopivia käyttökohteita.
Voisinko alkaa toimiminellä postinkantajaksi ja tehdä aliurakkaa Postille? Samalla hakea yritystoimintaan puoli milliä tukea.
On vähän kuin nigerialaiskirje väärinpäin.