Lääkäreitä paikalla; vatsan ja rinnan puristus
Minulla on ollut jonkin aikaa vatsa, pallea, rinta, alueella voimakasta ahdistusta,,aamuyöllä on noustava sängystä, kun mikään asento ei auta. Istuma-asento on ollut pitkään paha. Pystyasento kävelyineen on paras. Ylämäissä tämä tunne tulee hieman erilaisen tuntuisena ja on pakko pysähtyä.
Olen toki käynyt lääkärissä monia kertoja mutta eivät ole keksineet syytä.
Kommentit (7)
Mulla on toi sama. Ovat ehdottaneet paniikkihäiriötä. Minulls nyt myös astmapiippu käytössä. Jos on muita oireita voi toki olla myös koronaa. Tsemppiä.
Refluksiin voi myös liityä tai palleatyrä?
Sairaalaan tutkimuksiin pitää mennä.
Mulla on vähän vastaavaa. Närästystä sanoivat olevan. Närästyslääke odottaa apteekissa. En hae, koska sitä tämä ei ole. Neljässä raskaudessa on närästänyt.
Minäkin tykkään puristella rintoja.
Vaivaan liittyy vahvasti, että on vaikea hengittää. Koronaa tämä ei ole, koska on jo vuoden enempi tai vähempi jatkunut
Siä o iso piaru tuloillaan! Naapurilla repesi suoli kun tuli paineella pihalle.