Onko muita, jotka sairastaneet tänä talvena normaalia enemmän?
Tuntuu, että jatkuvalla syötöllä jokin flunssa. Muutama viikko hyvää ja sitten taas yskää, räkää ja muutama päivä lämpöäkin ollut.
Viime pari kk ollut kyllä hirveä.
Kommentit (11)
Joo, tavallisesti en sairasta ollenkaan ja nyt keväällä oli pikkuflunssa ilman kuumetta.
Kyllä! Nenä valunut jatkuvalla syötöllä marraskuusta saakka, vähän väliä puolikuntoinen olo vaikka ei mitään muuta varsinaista oiretta tai kuumetta. Rasittavaa :/
Jep! Olen ollut koko talven vähintään 2 kertaa kuussa flunssassa ja flunssat kestää 2 viikkoa. Vähän työt kärsii, onneksi pomo ei piittaa.
Monta influenssaa peräkkäin, kuumetta, jne.
Mulla myös monta kertaa peräkkäin flunssa, joka kestää juuri tuon 2 viikkoa.
Olin ennen joulua reilun kuukauden kipeänä ja helmikuussa alkoi taas kuukauden flunssa, jouduin syömään 2 ab-kuuria poskiontelotulehdukseen.. Syksyllä oli mykoplasman vasta-aineet 150. Mulla on myös astma, minkä takia flunssat kestää pitkään. Varmaan kyllä lämpimät ilmatkin vaikuttaneet sairasteluun..
Meillä, 6 lapsen perheessä, on ollut harvinaisen vähän flunssaa tänä talvena.
Koronan lisäksi ei ole muita ollut.
En ole nyt sairastanut - mutta viime kevättalvella mulla oli aivan samat oireet ja pahemmatkin kuin tuossa koronassa, vaikka en ihan hengityskoneessa ollut.
Oli kaksi kertaa elämäni karmeimmat flunssat ja niiden välissä vielä influenssakin ja raju kuumeilu ja kivut.
Ja se riivattu tauti kesti puoli vuotta. Ihme, että selvisin hengissä.
Ei, mä olen ollut aivan poikkeuksellisen terve tänä talvena. Ei ole ollut edes pientä flunssaa. *koputtaa puuta*
Minäolen sairastNut normaalia vähemmän. Viime kevään jälkeen ei yhtään sairaslomapäivää, vaikka perinteisesti olen aina kipeä marraskuussa ja helmikuussa.
Mies sen sijaan on ollut koko ajan flunssassa, aina syyskuusta lähtien. Viikon terve ja sitten taas.