Miksi naisista tulee ikääntyessä seksihulluja
Kommentit (28)
Kuulemma naisten seksuaalinen piikki on keski-iässä ja miesten parikymppisenä.
Kyllä kuulkaa kelpaa ja nuoremmat kuolaavat perään. N39
Oma vaimo ainakin muuttui haluttomaksi.
Hormonit. Estrogeenit alkaa laskea ja kroppa huutaa että vielä ehtii raskaaksi. Siitä johtuu myös puumat. Ne etsii nuorta miestä lisääntymiseen. Tai siis niiden biologia alitajuisesti etsii nuoria miehiä.
Jotakin ihan oikeasti tapahtuu neljänkympin lähestyessä. Seksi on mahtavaa ja voisin vaikka paneskella ympäriinsä, jos voisin. Tähän saakka oma mies on kyllä pitänyt tyytyväisenä. Hänkin on pitänyt itsensä hoikkana ja hyvässä fyysisessä kunnossa. Se sama N39.
Seksihaluja hillitsevät naishormonit alkavat kadota ja naisista tulee miehekkäämpiä. Vähän kaikki mikä muistuttaa mulkkua riittää tekemään niistä sekopäitä
sehän on hyvä pikku pojille yh ämmät opettaa naimaan osaavat sitte morsion tyydyttää. kaikki voittaa
Vierailija kirjoitti:
Oma vaimo ainakin muuttui haluttomaksi.
Onpa harmillista. Toivon että löydätte yhdessä nuo ilot uudelleen.
Ehkä se johtuu siitä, että niitten itsetunto romahtaa 30-kriisin tai viimeistään 40-kriisin kohdalla kun "miehet ei enää kattele perään" ja "naama roikkuu". Näitä juttuja on täältäkin palstalta saanut lukea vaikka kuinka. Sitten aletaan sitä kadonnutta itsetuntoa haalimaan sekstailemalla kaiken kanssa mikä liikkuu. Tosin, mitäpä se miehiä haittaa?
myös toisin päin kirjoitti:
sehän on hyvä pikku pojille yh ämmät opettaa naimaan osaavat sitte morsion tyydyttää. kaikki voittaa
Just näin. Heterosuhteissa olisi parasta, että saman ikäiset eivät olisi koskaan yhdessä. Nuorille miehille vanhemmat naiset ja nuorille naisille vanhemmat miehet. Sitten kun se nuorempi alkaa keski-ikäistyä, niin vaihtaa vanhaksi käyneen kumppanin parikymppiseen. Vanhukset voivat sitten itsekin katsella uutta parikymppistä, jos vielä viehätysvoima tai lompakko antaa myöten, tai sitten tyytyä toiseen vanhukseen.
Ovat nousseet dominanssihierarkiassa miesten ohi, joilla fyysinen tai henkinen impotenttius, sitoutumiskyvyttömyys tai kaikki edellämainitut vaivaavat. Alistaessaan heitä testosteroni- ja adrenaliinitasot nousevat, joita sitten kanavoidaan nuoriin miehiin, jotka ovat sopivan viriilejä ja energisiä tyydyttämään ja tekemään jälkikasvua.
Kun estrogeenin tuotanto hiipuu, testosteronin määrä elimistössä kasvaa vähän. Lisäksi, jos ajattelee naisen ikäkausia, on keski-ikä enemmän itselle elämistä, seksikin on enemmän nautintoa kuin lisääntymistä varten.
Tämä on ihan toimiva systeemi kaikille, jotka ei ole läheisissä tekemisissä sukunsa kanssa eli eivät saa sitä äidillistä hoivaa ja isällistä kuria biologisilta vanhemmiltaan.
Vierailija kirjoitti:
Ehkä se johtuu siitä, että niitten itsetunto romahtaa 30-kriisin tai viimeistään 40-kriisin kohdalla kun "miehet ei enää kattele perään" ja "naama roikkuu". Näitä juttuja on täältäkin palstalta saanut lukea vaikka kuinka. Sitten aletaan sitä kadonnutta itsetuntoa haalimaan sekstailemalla kaiken kanssa mikä liikkuu. Tosin, mitäpä se miehiä haittaa?
Wai, että naama roikkuu on se syy.
Zinc
Vähänpä sinä tiesit.
Keski-iässä naisen hormonitasot muuttuu kohti sitä mitä ne on miehellä olleet puberteetista lähtien. Hyvä että naisetkin saa edes vähän aikaa elämässä kokeilla miltä se tuntuu kun hässittää häiriöksi asti, eikä sille voi mitään vaikka haluaisi.
-m
Onko tämä vaihe siinä kohtaa kun teinien perään ei enää tarvitse katsoa? Nainen tajuaa että ei hitto, mä voin vihdoin tehdä ihan mitä haluan!
Nykyään on joutunut jo hankkimaan pitkän kepin millä tyrkkiä vanhimpia ja rumempia pois tieltä, että pääsee kulkemaan. Ja sitten on vielä nuo kolmekymppiset naiset vauvanteko epätoivoissaan. Olo on kuin zombie leffoissa koko ajan saa pelätä että joku akka hyökkää muniin kiinni ja ne näyttääkin ihan samalta kuin zombiet
Jos olisi kuuma milf, niin varmaan kelpais. Jos on ruma läski, niin viriilien nuorten miesten penis ei seiso.
Tajuaa mistä on jäänyt paitsi ja mitä on pihdannut koko ikänsä.
Nyt ei vaan kuori enää kelpaa ukoille.