Kiltin MIehen lauantaiaamu
Kiltti MIes heräsi - tietenkin yksin - isosta Hästensin vuoteestaan. Vuodevaatteet tuoksuivat raikkaalta kuten aina sillä Kiltti Mies vaihtaa vuodevaatteet joka toinen päivä. Kun Kiltti MIes oli suihkussa laadukkaassa marmorilaatoitetussa spa-osastossaan hän mietti eilistä iltaa. Oli jälleen ollut treffit laadukkaan naisen kanssa mutta ei ollut nainen lämmennyt niin että olisi lähtenyt mukaan Kiltin MIehen luxusasuntoon Helsingin ydinkeskustaan vaikka tarjolla olisi ollut Moet'n shampanjaa ja porekylpy. Yksin sai Kiltti MIes lopulta juopua shampanjasta porekylvyssä tietäen että tuo parfymoitu neito kenties tapasi jonkun jännän miehen joka johdatteli juopuneen ja kikattelevan naisensa itä-Helsingin vuokrakaksioon nuhjuisille lakanoille.
Suihkun jälkeen Kiltti Mies suihkautteli vartalolleen Bossin The Scent'ia ja meni keittiöön valmistamaan aamuespresson. Pakastimesta kahvipapuja ja myllyyn sekä säätö espressojauhatukselle. Pian espresso valuikin Sagen laadukkaasta espressolaitteesta kuppiin. Espresson huimaava crema hyväili Kiltin Miehen suuta. Kuitenkin Kiltti MIes olisi toivonut että hänen suutaan olisi hyväillyt kauniin naisen vielä uninen kieli. Kiltti Mies huokaisi katsoessaan alas kadulle jossa Helsinki oli jo herännyt launantaihin. "Voihan vitunvitunvittu", ajatteli Kiltti Mies.
Kommentit (14)
Ei se noin mene! Design-asunto on kylläkin KILTTI NAISEN asuinpaikka, jossa hän tyylikkäällä sohvalla siemailee espressoa ja huokailee että vastatako myöntävästi lääkäri-astronautti-kokki-jääkiekkoilija Danielin, vaiko palomies-pankkiiri-eläinpelastaja Mikan treffikutsuun.
Sillä aikaa miespuolinen versionsa kärvistelee yksin siinä spartalaisessa vuokrakämpässään ja potee maailmantuskaansa :'(
Eikös ole hieman liioteltua vaihtaa lakanat joka toinen päivä?
Kiltit miehet ovat siis materialistisia olentoja jotka eivät osaa ottaa kontaktia naisiin muuten kuin kertomalla omistamistaan asioista ja vuodevaatteiden vaihtorytmistään. Niinkö?
Samaan aikaan kiltti miehen eilen tapaama kiltti nainen siistii jännä miehen likaisessa vessassa itseään kiihkeän yön jäljultä ja valmistautuu lähtemään kotiin, jänniksn vielä kuorsatessa krapuloitaan sängyssä.
Nää on hyviä nää seikkailut. Jatkakaa!
Tämä k I l t t I-mies on näemmä muutenkin aika naismainen, ei vain vaatetukseltaan. 😂
Kannattaisi etsiä miesseuralainen.
Miksi Kiltti mies ei osaa kirjoittaa? Olisi miellyttävämpää lukea, jos käyttäisit pilkkuja ym. asiaankuuluvasti.
Harmi, että olet yksin. Toivottavasti löydät kaltaisesi naisen.
Ei kun baanalle ja raportti illasta, kauniiden naisten välttelevistä katseista ja jännisten pilkallisista hymyistä, kun taluttavat näitänaisia mukaansa. Ja muista, älä missään vaiheessa ikinä kiinnitä huomiotasi siihen naapuripöydän kilttinaiseen.
Perusmies valittaa, että joutuu kyyditsemään vanhalla Toyotallaan. Auto on hänen ensimmäinen ja ei ole raaskinut luopua siitä, käy kuitenkin perustelusta. Hänellä ei ole rahapulaa! Hän mieluummin sijoittaa kuin vaihtaa autoa kokoajan!
Tavisnainen miettii, että ai, tämä on toyota ja ensimmäinen. Jos mies ei olisi maininnut, nainen ei olisi kiinnittänyt huomiota merkkiin. Hyvin tuntuu kulkevan, vaikka meluaa keskivertoa enemmän ja tulee ihan nuoruus mieleen. Miksiköhän mies pyytelee anteeksi autoaan?
Ei kaikki kauniit naiset ole kiinnostuneita autoista ja rahasta, kuin miehet olettavat! Osa naisista jopa toivoo, että miehet eivät kuluttaisi niin paljon varojaan autoihin, jotta perheenperustamiselle jäisi paremmin rahaa!
No itse olen ihan tavis nainen, vaikka ihan kaunis olenkin. En ole ikinä kiinnostunut tuollaisista ap:n tyylisistä hienostelijoista. En tarvitse mitään kalliita erikoiskahveja ja parfyymeja. Enkä vaihda lakanoita noin tiheästi, hirveää tuhlausta! Jos käy pesulla ennen lakanoihin menoa, miksi niitä pitäisi parin päivän välein pestä. Siisti voi olla olematta snobi, vaikka kirppis vaatteissa.
Vierailija kirjoitti:
Samaan aikaan kiltti miehen eilen tapaama kiltti nainen siistii jännä miehen likaisessa vessassa itseään kiihkeän yön jäljultä ja valmistautuu lähtemään kotiin, jänniksn vielä kuorsatessa krapuloitaan sängyssä.
Hulvaton kommentti, repesin, kiitos päivän nauruista😄
Money can't buy me love.