Juha ja Jutta Larnin suhde ihana ja koti aivan upea ja upealla paikalla<3
Melkein tuli mieleen paratiisi maan päällä kaikin puolin kun näki, miten toisiaan rakastavat ja ihanat puitteet kaikelle. Toivon tälle parille vilpittömästi kaikkea hyvää koko loppuelämäksi.
Kommentit (19)
Mä sensijaan kylvin mustassa kateusliemessä katsoessani tuota ohjelmaa, söin nallekarkkeja ja mietin kuinka epätasaisesti ne jaetaan 😂
Ei kukaan aikuinen voi kirjoittaa noin kuin ap!
Asunnolla on huono karma. Niko Ranta-ahon lapsuudenkoti.
Koti oli ihana, mutta suhde vaikutti hyvin epätodelliselta.
Jutta on vähän kuin Vappu Pimiä, ei pysty katsomaan. Feikkejä molemmat.
No jaa. Et tiedä yhtään, mitä siinä ihanassa kodissa tapahtuu suljettujen ovien takana. Aika harvan ihmisen elämä on niin ruusuista kuin miltä julkisivu näyttää. Tämä koskee kaikkia ihmisiä, mutta erityisesti julkkiksia, joiden pitää esittää lehdistöllekin eikä vain Insta-seuraajille.
Eihän ne ollu yhtään aitoja!! Koti näytti sisustuslehden muotinunerolta eikä yhtään kodilta. Maisema oli ainoa hieno ja aito asia.
Hirmu ekologisia ihmisiä ja maku muuttuu kuin sukkia vaihdettaessa. Kun itse on asunut 30 vuotta saman miehen kanssa ja niistä 20 vuotta samassa asunnossa, ei ymmärrä, että jollakin on samassa ajassa viides mies menossa. Enkä ymmärrä sitäkään, että miksi koti pitää rempata katosta lattiaan viiden vuoden välein vaihtaen ihan kaiken. Kyllähän ihmisellä luulisi olevan joku tarve jossain vaiheessa pysyvyyteenkin.
Hirveän työläältä vaikuttaa tuollainen parisuhde missä pitää ihan erikseen muistaa valita toinen ihminen joka aamu (jos ei muista niin seuraukset on kamalat vai miten se Juha sanoi) ja täytyy olla mietittynä selviytymiskeinot kuten "rakkausjäähyt" raivokohtausten varalle ym.. Kummallista, rasitun pelkästä ajatuksesta.
Minusta parisuhteen kuuluisi ihannetilanteessa olla helppoa ja mennä omalla painollaan eikä "onnellisuuden" olla kamalan työskentelyn takana joka päivä eikä jokaista asiaa tarvitse vatvoa tai ylianalysoida.
En katsonut ohjelmaa. Näkyikö siinä, että talo on paritalo, jossa naapuri näkee suoraan pihaasi? Tai että tontin rajalla on yhteiskäytössä oleva uimalaituri, joka on paikallisen nuorison suosima paikka? Laiturilta näkee lehdettömänä aikana suoraan Jutalle sisälle.
Ja se nainen niin vastenmielinen edelleen.
Työlästä hommaa jos noin lyhyen suhteen jälkeen pitää tehdä jatkuvasti työtä yhdessä oon eteen. No, tietäähän sen että jossain kohtaa ne paukut vaan loppuu. Itse ohjelmaa en ole katsonut, muuten vaan seurannut. Täytyypä vilkaista.
Jatkan vielä, taitaa parikunta olla samaa katu-uskottavaa sakkia kuin eronneet parisuhdeterapeutit, parisuhteettomat seksuaaliterapeutit, lapsettomat kasvatusneuvojen jakelijat jne.
Julkisuudessa pakko pysyä jatkuvalla syötöllä, veikkaus koska sukunimi vaihtuu?
No voi Jutta Jutta, etkö osaa kirjoittaa edes omaa, vieläpä itse keksimääsi nimeä?
Miten ihminen voi vaihtaa nimeäänkin koko ajan? Eikö sukunimi ole osa identiteettiä? Nimi vaihtuu, mies vaihtuu, sisustus vaihtuu? Mitä se kertoo Jutasta?
Suhteesta siis näkyi, että rakastavat toisiaan syvästi, eikä kyse ole mistään himosta, vaikka ovatkin niin lyhyen aikaa periaatteessa olleen kimpassa. Tuollainen ei kai kovin yleistä ole tänä päivänä. Olen onnellinen heidän puolestaan. Ovat sen kaiken ansainneet kyllä<3 ap.
Viittaan siis tähän Kimpassa - ohjelmaan