Tuollainen leuan alta sidottava pipo on kyllä niin ihqu
Meidän 9v tyttö haluaa välttämättä käyttää tuollaista ja se on niin ihqu, tulee ihan vauva mieleen! :) Meidän vauva...! :)
https://www.reima.com/fi/Kev%C3%A4t/Lasten-puuvillapipo-Kivi/p/518510-2…
Kommentit (3)
Lapset ovat viisaita, kyllä he osaavat valita lämmintä vaatetta kuin sille on tarve. Tavallinen pipo ei leikissä vaan tahdo pysyä korvien suojana.
Vierailija kirjoitti:
Lapset ovat viisaita, kyllä he osaavat valita lämmintä vaatetta kuin sille on tarve. Tavallinen pipo ei leikissä vaan tahdo pysyä korvien suojana.
Kaveripaine vaan on aika kova. Olen huomannut sen hyvin nyt, kun tuo kahdeksanvuotias tykkää ja viihtyy edelleen kaikeinlaisissa vesi- ja kurapuuhissa ja niitähän on tänä talvena riittänyt. Kun ollaan omalla pihalla, ihan itse haluaa pukea kunnolla kaikki kuravaatteet, mutta edes tuohon parin sadan metrin päässä olevaan leikkipuistoon ei suostu lähtemään kurahousuissa. koska siellä on muitakin lapsia. No, pitää kai olla tyytyväinen, että kelpaa edes omaan pihaan.
Tuleeko niillä joku taantuma tuossa iässä. Meillä samanikäinen halusi kaupassa sovittaa haalaria. Tosin ei ollut kyllä ihan riittävän isoa kokoa, suurin oli vähän siinä ja siinä.