Pystytkö olemaan kotona kokonaisen päivän?
Siis ettet käy ulkona (roskasäkin viemistä lukuunottamatta).
Kommentit (16)
Kestän kun elää hyvin ja tietää, että seuraavana pääsen ulos.
Juu helposti. Tässä näitä sateisia viikonloppuja mennyt jopa lauantai ja sunnuntai sisällä peiton alla koko viikonloppu. Mutta ei siinä tunne mitenkään levänneensäkään ollenkaan ja seuraava työviikko on tuskaa.
Tänään kävin ajelulla, ehkä huomennakin.
Monesti. Saatan olla koko viikonlopun.
Minä pystyisin, koirat ei, joten ulkona on käytävä.
Helposti 3 päivää, sit on yleensä käytävä kaupassa.
No voi hitto sentään. Työttömänä ollessani poistuin kotoa kerran viikossa ja se oli kaupassa käynti + roskien vienti.
Nyt kun olen töissä, niin on älyttömän ihanaa olla kotona koko viikonlopun. En poistu mihinkään, vaan löhöilen ja katson sarjoja putkeen.
Tykkään käydä koiran kanssa lenkillä joka päivä, joten en pysty :D Tosin, voi kulua päiviä, että noi lenkit on ainoa kerta kun poistun talosta :)
Vähintään puolen tunnin ulkolenkillä on käytävä, mutta mieluummin tunnin.
Ennätys on kolme kuukautta mutta sitten ruoka loppu. en omista televisiota ja yleensä kukaan ei soita ellei puhelinmyyjä. Netti oli katkolla kun ei ollut varaa. luin tuon 3 kk kirjoja aika meni nopeasti mutta eniten pelotti se että kykenen niin hyvin erakoitumaan. Kun menin kauppaan tuntui todella oudolta nähdä elävä olento.
Vierailija kirjoitti:
Minä pystyisin, koirat ei, joten ulkona on käytävä.
Kannattaa vaihtaa ne koirat kissoihin, jotka viihtyvät hyvin sisällä huonolla säällä ja osaavat tehdä tarpeensa itsenäisesti esimerkiksi kylpyhuoneessa olevaan hiekkalaatikkoon.
Pakko käydä ulkona monta kertaa päivässä koska mulla on hevosia. Kotoa ei tarvitse poistua kun pari kertaa viikossa kauppaan.
Kyllä. Ja jos en kahteen viikkoon sellaista päivää saa, alkaa stressitasot nousemaan. Kuukauden kestän ilman sellaista mutta tällöin olen jo hyvin väsynyt ja stressaantunut enkä enää siedä muiden ihmksten seuraa juurikaan.
En enää nykyisin. Olen masennuspotilas ja minuun ulkoilu vaikuttaa piristävästi oli sää mikä hyvänsä. Ennen makoilin pyjamassa monta päivääkin putkeen mutta nykyään pakotan itseni kävelemään vähintään 3000 askelta päivässä. Se on aika vähän mutta mulle paljon.
Vierailija kirjoitti:
En enää nykyisin. Olen masennuspotilas ja minuun ulkoilu vaikuttaa piristävästi oli sää mikä hyvänsä. Ennen makoilin pyjamassa monta päivääkin putkeen mutta nykyään pakotan itseni kävelemään vähintään 3000 askelta päivässä. Se on aika vähän mutta mulle paljon.
Liikuntaa voi harrastaa sisätiloissakin, vähintään tunti joka päivä.
Täh, miksei joku pystyisi yhtä päivää? Kysy mielummin vaikka pystyykö olla yhtä viikkoa?