Kertokaapa rehellisesti asuntonne arvo ja kunta jossa se sijaitsee
Kommentit (28)
Arvosta en tiedä, puoli miljoonaa siitä maksoin.
Ei missään kunnassa, vaan kaupungissa.
Ehkä arvoton, muuttotappiokunta Piippola. Eli luultavasti tätä ei saa myytyä eurollakaan vaikka on 2003 rakennettu. En tosin ole lähdössä mihinkään, mutta eipä tästä jää perintöäkään.
150.000e kaksio itähelsingissä metron vieressä.
Pikkukunta, Pohjois-Pohjanmaa. 20- luvulla rakennettu, 60- luvulla elintasosiipi, pientä remonttia viimeksi 90- luvun puolivälissä.
Ei hajuakaan nykyisestä käyvästä arvosta.
Voiko tällaista edes myydä, kun ei tiedä rakenteissa(erityosesti tuo elintasosiipi)muhivista yllätyksistä?
Iso kaupunki lähellä, mutta nyt asuntojen tuleva hintakehitys arvoitus, mahdollinen romahdus edessä.
320 000 Helsinki
250 000 Helsinki
60 000 Lahti
Naapuritalomme arviohinta myyntiä varten oli välittäjältä 320 000.
Meillä on samanlainen talo, mutta rakentaessa halusimme laadukkaammat materiaalit esim. keittiökalusteisiin ja pintoihin, sekä kylpyhuoneeseen ja saunaan. Lisäksi meillä on autotalli ja siinä varasto, verstashuone ja liiteri. Niin ja viime kesänä valmistunut grillikota. En osaa näin maallikkona arvioida paljonko enemmän meidän asuntomme hinta-arvio olisi välittäjällä ollut.
Rivitalo Tampere. Naapuri myi omansa: 275 000 €.
Vierailija kirjoitti:
1500000 Pori.
Älä valehtele. Porissa ei ole yhtään noin kallista asuntoa.
165-170 000 euroa, luulisin. Myymässä en ole, joten ei väliä. Vaasa.
Asunnoilla en välttämättä saisi euroakaan, ovat alueella jossa myynti tahmeaa.
Metsä+pelto 100 000 € luokkaa, ehkä.
n 700.000,- Helsinki