Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Jestas. Miten tän unirytmin sais käännettyä?

Vierailija
30.01.2020 |

Teen gradua, joka on kohta valmis ja loppukevät on vain itsenäisiä kursseja ja kirjatenttejä. Ei ole mitään tarvetta herätä ajoissa ja sen takia unirytmi on ihan vinksallaan. Nukahdan useimmiten 7-8 aikaan aamulla ja nukun parhaimmillaan iltakuuteen. Nytkin olo on kuin olisi iltapäivä.

Pitäisikö kokeilla valvoa koko yö, jos se siitä lähtisi? Olen yrittänyt pikkuhiljaa kääntää kelloa mutta poikkeuksetta tulee vain pyörittyä sängyssä kunnes kello on jo pitkällä aamua :/ Kokemuksia, vinkkejä? Syön hyvin, käyn iltaisin lämpimässä suihkussa ja reippailen lähes joka ilta.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
30.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mene väkisin nukkumaan vaikka klo 2-3 ja kello soimaan klo 7. Siitä se lähtee. Seuraavana iltana saatkin unen päästä kiinni jo aikaisemmin. Jos ei uni tule niin jätä yhtenä yönä nukkumatta. Vähitellen korjaaminen ei toimi.

Vierailija
2/3 |
30.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sinuna valvoisin jonain päivänä johonkin iltapäivään klo 16 asti, kevytä ulkoilua päivällä, sitten unta aamu kuuteen. Seuraavana iltana ysiltä-kymmeneltä nukkumaan ja aamulla 8 aikoihin ylös... Voi kyllä olla helpommin sanottu kuin tehty, helposti kääntyy taas yövalvomiseen jos siihen on taipumus.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
31.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joko siellä ollaan herätty tälle iltaa?