Useimpiin syöpiin tehoava hoitomuoto keksitty!
https://www.iltalehti.fi/elintavat/a/1fae952d-1026-42c5-83ea-b9c2772e96…
Ihmisillä ja ihmiskunnalla menisi oikein hyvin ja mukavasti jos ihmisiä jakava ja erotteleva viha saataisiin kitketyksi ja väestönkasvu kuriin. Nyt siis syövätkin kyetään parantamaan.
Viha ja väestönkasvu ovat ongelma johon kaikki tiedämme vastauksen. Milloin se askel otetaan että viha ja väestönkasvuongelma ratkaistaan ja aletaan nauttimaan tieteen tuomasta kulta-ajasta?
Kommentit (3)
Eikös immunoterapeuttisia hoitoja ole jo käytössäkin? Taitavat olla vain tosi kalliita hoitaja. Suomessakin on jotain uusia hoitoja tulossa käyttöön tänä vuonna.
Joo tuo tulee kuitenkin olemaan kallista. Nytkin monia sairauksia voidaan parantaa, jos on rahaa 200 000 ja voi matkustaa Japaniin. Nämä on juuri kalleimpia, missä pitää omista soluista kasvattaa jotain viljelmiä. Iltiksen toimittaja ei taas tajunnut asiaa kunnolla kun puhuu lääkkeestä. Ei tästä tule koskaan mitään lääkettä, vaan nimenomaan soluviljelyä käyttävä hoitomuoto.
Mahtavaa, että syöpään kehitetään uusia hoitoja. Valitettavasti luulen, että tämän ihmiskunnan pitää pyyhkiytyä pois kartalta ennen kuin saamme uuden, paremman, vihattoman rodun elämään maapallolla. Olemme joissain asioissa onnistuneet, mutta se kiihko jolla tuhoamme elinympäristömme, ajaa voimallisuudessaan uusien tieteen innovaatioidenkin ohi.