Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Onko sinulla elämässä tullut vastaan ns. paha päivä

Vierailija
17.01.2020 |

Ja merkittävien säästöjen turvin olet siitä selvinnyt?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
17.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vajaan puolen vuoden sairausloma, josta palkallista aikaa oli neljä viikkoa. Siihen yli viikon sairaalalasku, monta polimaksua ja muutaman sadan lääkeostot. Vuodenvaihteessa oli selviteltävänä palkkojen maksussa tapahtunut sotku ja siitä johtunut Kelan sairaspäivärahan viivästyminen. Siinä meni pari kuukautta ilman mitään tuloja. Onneksi oli säästöjä, niin selvisin. Sain sitten parin kuukauden sairaspäivärahat, kun säästöt oli syöty, joten töihin palattua uuden puskurin keräämiseen oli motivaatiota.

Vierailija
2/4 |
17.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei vielä, mutta kohta. Olen irtisanoutumassa työstäni, mutta uudesta työstä ei ole vielä tietoa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
17.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Montakin kertaa:)

Vähän päälle 30v:nä 6kk sisällä äitini sairastui ja kuoli, erosin, muutin lasten kanssa uuteen kotiin, jäin köyhäksi yh:ksi, vaihdoin työpaikkaa ja menetin myös yhden hyvin rakkaan ihmisen elämästäni. 

Matkan  varrella on mm käyty 6v oikeutta rakennusvirheestä mutta siitäkin on selvitty. 

En osaa ajatella että rahallinen "paha päivä" olisi todella paha kun kaikesta em on selvitty. Noiden jälkeen murheet on tuntuneet hyvin pieniltä:) 

Vierailija
4/4 |
17.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Koko elämä ollut yhtä pahaa päivää, sitä hyvää odotellessa(turhaan näkäjään)...