Keksi itsellesi uusi identiteetti (toisen ketjun innoittamana)
Jos esiintyisit valeindentiteetillä, minkälainen olisit? Sukupuoli, ikä, työ, persoona jne.
Kommentit (8)
Pertti 58 v Lohjalta.
En edes tiedä missä tai millainen paikka on Lohja, mutta kuulostaa vaan sopivalta.
Voisin olla joko noin nelikymppinen hyvin menestyvä perheenisä. Komea, urheilullinen, mukava naistenmies, jolla on kulissit kunnossa, mutta myös salainen elämä.
Tai sitten olisin kolmikymppinen sinkkunainen, melko hyväpalkkainen. Pääkaupunkiseudulla asuva. Intohimona liikunta ja muoti. Käytös jäänyt kuitenki vähän teiniasteelle vapaa-ajalla, vaikka työnsä hoitaa moitteetta. Biletys ja irtosuhteet kelpaa.
Mulla on baarielämässä ollut vale identiteetti jo 20 vuotta. Automaattisesti tulee valenimi.
Pera, 43-v, autoasentaja Lahdesta. Äänestää perussuomalaisia. Lempiruoka makkara ja juomana kalja.
Parrakas pitkätukkainen 46v mies, sellanen rokkijätkä mutta ei ole missään bändissä, vaan on ammatiltaan puuseppä.
2 tytärtä ja koira.
SUomalaiiset on kovia tyrkytttämään identiteettiä toisellle. Se johtuu pienen syrjäyytyneeen maan kultttuurista.
Vierailija kirjoitti:
SUomalaiiset on kovia tyrkytttämään identiteettiä toisellle. Se johtuu pienen syrjäyytyneeen maan kultttuurista.
Onn se muualllakin niin. Se näkyyy esim sisällön tuotannosssa jossa yhdistyvät keveys, helppous ja onnnistumisen kokemukset mikä taaas tekee ihmistä entistä tyhmempiä ja markkinamiehillle riiistaa.
Mies, yli 40 vuotta, yliopstokoulutus, varakas, komea, viehättynyt pitkiin 20-29 vuotiaisiin tyttöihin. Eiku