Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

kesäteatterissa mukana olleet !!!!!

Vierailija
06.01.2020 |

Kertokaapa kaikki mitä mieleen tulee. Kuinka aikaisin harjoitukset talvella alkavat, kuinka usein niitä on??? Onnistuuko esim. vuorotyöläuseltä?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
06.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä ekat harkat oli jo viime kuussa ja mitä lähemmäs kesää menmään, sitä enemmän harjoitellaan. Vaatii TODELLA paljon joustoa perheeltä, eikä meillä ainakaan niin vain hommaan lähdetty, vaan keskusteltiin ensin perin pohjin. Koko kesä menee siinä.

Vierailija
2/5 |
06.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Todellakin vie aikaa ja vaatii pirusti muilta perheenjäseniltä. Ex-vaimo lähti projektiin piruillakseen, koska jätin hänet. Ei kysynyt mitään, suostunko uhraa kaikki viikonloput ja menettåä kaiken oman aikani ollakseni lasten kanssa. Tietysti omat lapseni hoidan, mutta tässä oli kyse enemmän piruilusta kuin teatterihuumasta

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
06.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen ollut mukana taustavoimissa, en näyttelijänä. Aivan perseestä. Harjoitukset alkoi tammikuun alussa, kesäkuussa harjoiteltiin 2-3 iltaa viikossa ja siihen rakennustalkoot päälle. Heinäkuussa 5 näytöstä viikossa, turha kuvitellakaan viikonloppumenoja kun lauantaina oli yksi näytös ja sunnuntaina kaksi. Ja tästä riemusta tietysti maksettiin vielä jäsenmaksu teatteriyhdistykselle.

Vierailija
4/5 |
06.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vie todellakin aikaa ja vaatii perheeltä paljon

Vierailija
5/5 |
06.01.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mukaan ei kannata lähteä ellei ole todella hyvä tukiverkko

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi neljä yhdeksän