Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Feministi, tiesitkö, että olla huolestumatta miesten ja poikien kohtalosta on itse asiassa selviytymisstrategia, koska miehet ovat aina uhranneet itsensä yhteisöjensä vuoksi?

Vierailija
20.12.2019 |

Ja näin heidän oletetaan jatkossakin toimivan eli olemalla ylihuolestuneita asiasta ja poikien kohtalosta itse asiassa vaikeutamme omaa selviytymistämme. That's why boys and men are expendable. Ja se taas sitten selittää hyvin monta muuta asiaa yhteiskunnassa.

Lennon-stoori lopussa on melko älykäs vitsi.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
20.12.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ymmärtänyt aloituksesta mitään ja olen siitä hyvin iloinen! :)

Vierailija
2/2 |
20.12.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jokainen synnyttänyt nainen on uhrannut itsensä yhteisön hyväksi kautta ihmiskunnan historian. Ottanut riskin vammautua ja kuolla siinä tehtävässä. Se että pojat keksii toisilleen keinotekoisia konflikteja ei ole uhrautumista, vaan narsistista isottelua. Kun luonto ei ole antanut isoa ja tärkeää tehtävää niin mies haluaa pitää meteliä tyhjästä. Sytyttää tulipalon että voi sammuttaa sen. Nainen on keskittynyt leikkimisen sijaan hoitamaan sitä mikä on tärkeää, koko ihmiskuntaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi seitsemän seitsemän