Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Persut on pilanneet Suomen pelon ilmapiirillä

Vierailija
06.12.2019 |

Ennen ihmiset osasi olla ihmisiä ja rakentaa omaa elämäänsä, nykyään taas kaikki on hermoheikkoja ja kykenemättömiä paljon mihinkään. Tuttujen mukaan nykyään ei voi luottaa naapureihin, ihmisiin kadulla, vuokralaisiin, opettajiin, lapsen kavereihin, poliitikkoihin, virkamiehiin, suomalaisiin joilla muita kuin suomalaisia tuttuja ym.

Ihan sairasta. Joka päivä syytöksiä, valheita ja toden vääntelyitä uutisissa, facebookissa, twitterissä ym. ja kansa ihan tosissaan uskoo, että lapsia ei voi edes päästää yksin kouluun jne. Tällaisten ihmisten johdolla menee jo lapsetkin täysin pilalle.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
06.12.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Perussuomalaiset ovat pelastaneet Suomen.

Vierailija
2/6 |
06.12.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

samaa mieltä. pitäisi jatkaa laajaa m.atujen sijoittamista päiväkoteihin niin palaisi luottamus ja usko tulevaisuuteen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
06.12.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minun ymmärtääkseni tähän on lähinnä syynä punavihreässä kuplassaan elävät. Perussuomalaiset yrittävät palauttaa suomalaisten turvallisuuden tunteen, vaikka se haasteelista onkin.

Vierailija
4/6 |
06.12.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä vaan se pelon ilmapiiri on tänne ihan ulkoa tuotu.

Vierailija
5/6 |
06.12.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tämä näkyy ihan lastenkasvatuksessakin. Persut pelottelevat lapsiaan 50-lukulaiseen malliin ja uhkaavat kurituksella jos lapsi ei tottele. Punavihreissä perheissä sen sijaan sanoitetaan ja luodaan positiivista ilmapiiriä, jotta syntyy molemminpuolinen luottamus lapsen ja vanhemman välille

Vierailija
6/6 |
06.12.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

No eivät ole.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yksi viisi