Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ahdistavat työkaverit

Vierailija
24.11.2019 |

Onko muilla kokemusta työkavereista jotka heittäytyy liian tuttavalliseksi ja haluaa olla ystäviä, vaikka itse ei halua mitään työkavereita syvempää suhdetta. Nämä henkilöt ei erota työ- ja vapaa-aikaa toisistaan ja kokee että ollaan yhtä suurta perhettä. Kaikista asioista avaudutaan muille ja jos joku ei kerro yhtä avoimesti niin aletaan utelemaan toisten yksityisasioita, ja vaikka vastaa ympäripyöreästi, niin asiaa ronkitaan lisää ja lisää. Lisäksi haukutaan muita selän takana ja puidaan muiden yksityisasioita porukalla. Myös esimies on mukana juorukerhossa, vaikkei mitenkään aktiivisesti kommentoimassa, muttei ilmeisesti uskalla olla osallistumatta. Tämä on johtanut siihen että en halua enää osallistua mihinkään yhteisiin tilaisuuksiin joissa nämä asiattomat tyypit on mukana ja jään jatkossa näistä ulkopuolelle, vaikka siellä on muutama mukavakin, muille tilaa antava ihminen, johon voisikin tutustua.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
24.11.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Taitaa olla hoitoala kyseessä..

Vierailija
2/5 |
24.11.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pahoittelut kirjoitusvirheistä...

Joskus kun on erehtynyt kertomaan jostain asiasta, niin sai kuulla jälkeenpäin miten sille naurettiin porukalla kahvitauolla. Aikuiset ihmiset ei osaa keskustella muusta kuin omista ja muiden asioista :/ Nykyään oon ihan vainoharhainen ja osalle en puhu muuta kuin työasiaa.

Ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
24.11.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Taitaa olla hoitoala kyseessä..

Ei ole hoitoala, mutta oon kuullut että sielläkin on tällaista.

-Ap

Vierailija
4/5 |
24.11.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minkä tyyppinen ala? Naisvaltainen toimisto?

Tuo on kyllä ikävää. Ole vaan kertomatta asioita, älä ahdistu, hymyile vaan ja anna niiden mölistä.

Vierailija
5/5 |
24.11.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuka tollasii ihmisiin edes jaksaa kiinnittää huomion?? Antaa vaan nuolla toistensa.... J a kohottaa huonoo itsetuntoaan muiden avulla, sun ei tarvii alentua samaan.