Kansanedustaja Antti Rantakangas kuollut
Onko kellään tietoa miten?
Kuulemma tapaturma.
Liukastuiko banaaninkuoreen vai mitä?
Kommentit (31)
Juu, oikian Kepulaisen pitää jäädä kaatuvan tuppeesahatun lautakasan alle tai liukastua perunakuopasta noustessaan :D
Ei vaan, osaanotot läheisille ja jätetään enemmän vitsit toiseen kertaan.
Lehtien ykkösuutinen ja kansaa ei kuitenkaan saisi kiinnostaa tämän enempää. Ristiriitaista!
Kerran kirpaisee totuus ja sitten loppuu asiattomat vitsailut vakavasta asiasta.
Ei siinä montaa päivää mene kun joku kertoo mitä kävi.
Pikkujouluehtoo? Onko Hesassa liukasta? Tai tukehtu oksuun.
Melkoinen teaseri jätetty. Varmaan kaikilla tulee heti kysymys mieleen, miksi. Jos olis kerrottu, niin jäis kaikki arvailut, ja sitä myöten huhupuheet tapahtumasta.
Mitä se teille kuuluu?! Osanotto omaisille.
Olen kerran löytänyt rapusta kuolleen vanhan miehen. Oli näemmä tullut pää edellä betoniin. Kallo halki. Katsoin vain että noin on käynyt ja soitin apua. Mielestäni luonnollinen kuolema. Onnettomuus. Voi olla että alkoholi osana, mutta mitä siitä.
Vierailija kirjoitti:
Tapaturmaisesti? nii miksei voi kertoa? Kuoliko kaatuvan kirjahyllyn alle vai kompastuiko avoimeen tiskikoneeseen jätettyy puukkoon ? Veikkaan että kännissä koheltanut menemään... Uskomatonta silti ettei voi kertoa.
Miksi pitää lähteä veikkaamaan yhtään mitään? Jos itte olet juoppo ja käänipäissäsi kohellat niin ei kannata sitä samaa silti muille veikkailla
Iltasanomissa kwrrotaan, lukekaa sieltä.
Epäillään sairaskohtausta ja sen takia kaatumista. Lopettakaa tuo törkeily.
Eikös Myllylänkin ilmoitettu kuolleen tapaturmaisesti.
Varamiehelle hommia! Toisen kuolema on toisen leipä sanoi äiti!
Vierailija kirjoitti:
Epäillään sairaskohtausta ja sen takia kaatumista. Lopettakaa tuo törkeily.
Käytännössä on voinut olla kuollut jo kaatuessaan. Epäillään kuolleen kaatumisen seurauksena eli lyönyt päänsä, mutta kuten totesin ei voi tietää missä järjestyksessä kuolema on tapahtunut. Ruumiinavaus selvittää. Sydän veritulppa voi tappaa heti, kuin myös aivoverenvuoto. Tai aortan repeäminen ja muutama muu syy tulee mieleen.
Vierailija kirjoitti:
Eikös Myllylänkin ilmoitettu kuolleen tapaturmaisesti.
Joo, Myllylän kuolema aiheuttikin melkoisen huhumyllyn, kun sen syy salattiin.
Olisi reiluinta salata julkisuudelta koko kuolemantapaus, jos sen syytä ei haluta - syystä tai toisesta - kertoa.
Keskustalaisuus koitui kohtaloksi. Ei nuo absolutistit kestä näitä pikkujouluja. Lähtee käsistä.
kuka? mikä puolue?ps. omaiset ei välttämättä arvosta banaaninkuoriläppää.