Naapurin kiusaamana
Kommentit (14)
Oletko se aivasteleva Emmerdale-hullu?
Mikä saa naapurin lähtemään tällaisen kiusaajan tukemiseen, eli yllyttävät ja komppaavat. Pelkoko p.rseessä, ettei ite joutuisi samaan
No pahin kiusaajaringin pitäjä onneksi kuoli kaksi ja puoli vuotta sitten. On ollut hiljaista, tein hänestä rikos-ilmoituksen.
Jos olet se tyyppi, joka aiemmin teki useita ketjuja siitä, miten naapuri "kiusaa" sinua, en yhtään ihmettele, että muut naapurit ovat hänen puolellaan. Aloituksistasi kävi erittäin selväksi, että olet itse se häirikkönaapuri.
Olis pitäny tehdä kauan sitten se rikosilmoitus, täytyy toivoa, että menee vanhainkotiin tai sitte...
Vierailija kirjoitti:
No pahin kiusaajaringin pitäjä onneksi kuoli kaksi ja puoli vuotta sitten. On ollut hiljaista, tein hänestä rikos-ilmoituksen.
Siis teit kuolleesta rikosilmoituksen? No onneksi olkoon ja silleen.
Ette ymmärrä, miltä tuntuu olla toisten vainooma. Kuin olisi p.kolainen omassa kodissaan.
Jokaisella pitäisi olla oikeus turvalliseen ympäristöön
Aikuiset, vanhat ihmiset ovat tosi lapsellisia
Vai että rikos-ilmoituksen. Oliko hän iso-isäsi ikä-polvea? 🤣
En tiedä ap:n motiiveista, palstamenneisyydestä enkä aiemmista naapurikiusaamisista, mutta isälläni on täysin järjetön aamusta yli puolen yön huutava "solu" alakerrassaan ja hän vanhana miehenä pelkää, koska räjähtää.
Isäni ei ole ra-sist-i, vai miten täällä nämä sana ns. salakirjoitetaan.
Olen kuunnellut tätä mesoamista jopa korva lasissa lattialla ja MEUHKA on melkoinen. Miksi?
Onko pakko huutaa kurkku suorana?
Voisiko vain puhua?
.
Osaan kieliä sen verran, että tiedän, ettei ole kyse farsista, arabiasta tai turkista.
Ihan suomalaisia naapureita.
Onko naapuri ihmisen paras ystävä
En tiedä kun et ole kertonut asiaa.