En voi ostaa muroja kotiin, mies syö paketillisen illassa
Olisi kiva joskus syödä jotain muroja vaikka iltapalaksi mutta en voi ostaa niitä kotiin kun mies ahmii paketillisen yhdessä illassa. Nehän ovat aika kalliitakin. Monta euroa paketti. 😞
Kommentit (18)
Sekoita niihin ulostuslääkejauhetta. Movicolia muutama pussi.
Haiseeko sohvanne per C:ltä?
No ei sitten ainakaan vanukkaita kannata ostaa
Et osaa sitten sitä suutasi avata ja sanoa miehelle asiasta ?
Kunpa olisi jokin tapa kommunikoida tämän mystisen miehen kanssa.
Meillä mies syö paketillisen leipää illassa.
Nice nice, ei sul ois heittää parii kymppii?
Annahan miehesi puhelinnumero, niin me AV mammat täällä lähetämme torumisviestejä miehellesi.
Ostakaa omat murot kummallekin. Piilota oma paketti jos mies on niin outo ettei pysty jättämään sinun murojasi rauhaan.
Täytä tyhjä muropaketti koiran kuivaruoalla ja katso syökö mies senkin.
Kysy mieheltä mitä muroja haluaa ja osta paketti. Osta itsellesi toisenlainen ja selvennä että teillä on nyt omat paketit ja toiselta ei oteta. Jos syö omansa illassa niin se on voi voi.
Kannattaa siirtyä terveellisempään ruokaan nuista sokerimuroista. Puuroa, marjoja ja siemeniä niin pysyy nälkä loitolla, ei sitten tarvii paketillista vetää.
Vierailija kirjoitti:
No ei sitten ainakaan vanukkaita kannata ostaa
Päinvastoin, vanukkaita kaapin täydeltä ja riittävästi kanaa pannulle, niin saavat murot olla rauhassa
:-)
No, älä osta enää. Eihän ne ole edes terveellisiä. Kummallekkaan. Syökää kasviksia ja hedelmiä.
On varmaan kova syömään vanukkaitakin. ;)
Vierailija kirjoitti:
No, älä osta enää. Eihän ne ole edes terveellisiä. Kummallekkaan. Syökää kasviksia ja hedelmiä.
Riippuu ihan muroista. On sokerittomia kuitumurojakin, tosin liika kuitukaan ei tee hyvää.
Vierailija kirjoitti:
Täytä tyhjä muropaketti koiran kuivaruoalla ja katso syökö mies senkin.
Mun isä söi kerran Koiramme-lehden mukana tullutta lihavalmistetta, kun luuli sitä koiransuklaaksi. Ihmetteli myöhemmin, että kylläpä oli kumma tuote.
Jos en olisi eräässä elämänvaiheessa elänyt ahmattimiehen kanssa, epäilisin näitä provoiksi. Mutta uskokaa pois, näitä on oikeasti olemassa!
Jospa kerrankin ostaisit niin suuren määrän muroja, että mies ei millään jaksaisi syödä kaikkea, vaikka minkä verran maksaisi.
aha