Haluan lapsen nuorella iällä viimeistään 24 vuotiaana ja olen mies\poika
Nyt ikää 20v. Pelkään, että muuten jää saamatta kun ei koskaan tiedä mitä elämässä käy. Ja olisi kiva olla jälkeläiseni elämässä mahdollisimman pitkään... Onko tämä outoa?
Ammatti on opiskeltu jo mutta töitä pitäisi löytää
Kommentit (8)
Minäkin halusin alle 30v. Nyt 31v ja olen hyväksynyt, että ei taida koskaan tapahtua, ellen mene hoitoihin yksin, mutta tuskin.
Nuorena kannattaa lapset tehdä. Jaksaa ihan eri tavalla. Itse oon lapseton +30 enkä enää jaksais pientä lasta.
Varaudu siihen, että omanikäisesi naiset eivät ole vielä valmiita tai halukkaita perustamaan perhettä. Kolmekymppisistä naisista löytyy lasta ja perhettä toivovia suuremmalla todennäköisyydellä, toki kaikki heistäkään eivät näitä asioita halua. Sinulle on ilmeisen tärkeää saada lapsia nopealla aikataululla, joten ole heti avoimin kortin liikenteessä ja ota ainoastaan sellainen puoliso, jonka kanssa toiveenne tästä asiasta ovat yhteneväiset. Onnea matkaan!
Niin minäkin halusin. Sain vasta 30v. Ja jäi ainoaksi.
Suviseuroihin ensi kesänä tekemään tuttavuutta. Sieltä löytyy perheorientoituneita nuoria naisia.
Vierailija kirjoitti:
Suviseuroihin ensi kesänä tekemään tuttavuutta. Sieltä löytyy perheorientoituneita nuoria naisia.
Tähän vielä lisäyksenä se, että jos onnistut löytämään vaimon niin tulet saamaan myös töitä. :)
Älä kuuntele tuota vanhempi nainen vinkkiä. Oman ikäinen lienee paras ja sellaisen kanssa on eniten yhteistä.
Nuorissakin naisissa on niitä lapsenteko halukkaita yllinkyllin, älä todellakaan kuuntele tuollaista indoktrinatiota joka väittää etteikö olisi. Olen tavannut 18 vuotiaan joka halusi tehdä lapsen jo heti 18 vuotiaana. Sellainen olisikin sinulle täydellinen.
Suosittelen etsimään kumppania vanhemmasta naisesta!!
Esim 30v. Tuo lapsen hankkiminen ikäisesi naisen kanssa on melko haastava homma, kun etenkin tänä päivänä kukaan tyttö ei melkein tuossa iässä vielä halua äidiksi!