Miksi Vaimoni ei anna alaiselleen potkuja?
Vaimoni omistaa ravintolan, ja yksi hänen alaisistaan asuu kanssamme samassa kerrostalossa muutettuaan sinne vähän aikaa sitten. Hänen kämppikesensä sattuu olemaan Vaimoni isän edellisen seurustelukumppanin lapsenlapsi, jonka ex-vaimolla sattuu olemaan suhde Vaimoni ex-miehen kanssa. Viime viikolla tällä alaisella oli tupaantuliaiset, joissa soi musiikki aika kovalla. Menin sanomaan siitä, ja sain JÄÄKIEKON alapäähäni! Kyllä, siellä pelattiin jotain lätkää sisällä. Teki todella kipeää. Vaimoni ei kuitenkaan tehnyt muuta kuin alensi alaisensa ravintolapäälliköstä takaisin tarjoilijaksi. Miksi hän päästi sen niin helpolla? Salaileeko se jotain? Me yritämme vielä saada lasta, ja tällainen isku viivyttää niitä suunnitelmia aika paljon.
Kommentit (12)
Miksi minä sain potkut kun nakkasin kuitin olkani yli ja asiakkaat sen näkivät, mutta muualta tullut ei saa potkuja vaikka hokee asiakkaalle vittua ja käyttäytyy muutenkin agressiivisen vihamielisesti asiakasta kohtaan?
Vierailija kirjoitti:
Miksi minä sain potkut kun nakkasin kuitin olkani yli ja asiakkaat sen näkivät, mutta muualta tullut ei saa potkuja vaikka hokee asiakkaalle vittua ja käyttäytyy muutenkin agressiivisen vihamielisesti asiakasta kohtaan?
Talousrikokset ovat aina olleet tuomittavampia kuin kiroilu.
Tuskin oli eka kerta kun mokasit, im besilli.
En lukenut muuta kuin otsikon. Miksi kirjoitat "vaimon" isolla alkukirjaimella?
Hahah. Olet sitten katsonut Salkkareita. :D
Otsikon perusteella luulin, että mies haluaa, että vaimo ottaa hänestä eron.
2/5