Otin yhteyttä Teliaan
Ja aspa sitten aloitti asian hoitamisen jälkeen myyntipuheen ja tarjosi Samsungin tablettia ja jotain nettiä 2 vuoden määräaikaisella sopimuksella. Tabletin kokonaishinta on 192 € ja sitä maksetaan 8 €/kk. Sain aspalta linkin ja ei siellä kyllä ollut mitään pikkuprinttiä, vaikka olin ihan varma että koira on haudattuna...
Hitto, onko mielestänne hyvä tarjous?
Kommentit (10)
Oliko tuo netin ja tabletin yhteishinta?
Se on kahden vuoden määräaikainen liittymäsoppari eli sen liittymän hinta tulee tuohon sitten päälle. Jos se ei närästä, anna mennä vaan. Noissa saattaa jopa olla joku takuuhuolto tms mukana.
Tabletti ja liittymä yhteishintaan 19,90 €/kk
Puhelinliittymä- tai kiinteän laajakaistan asiakkaanamme saat tabletin ja nopean mobiililaajakaistan edulliseen yhteishintaan. Edellyttää 24 kk:n määräaikaista sopimusta. Sopimuskauden kokonaishinta on 482,60 €.*
Etene tilauksessa valitsemalla tällä sivulla laitteen maksu osissa 24 kk:n sopimuksella (8 €/kk) sekä valitse tilaukseen seuraavalla sivulla keskittäjän huippunopea mobiilinetti (11,90 €/kk).
*Etusi liittymästä 24 kk:n aikana 168 €: liittymän hinta normaalisti 18,90 €/kk, liittymän hinta sopimuksella 11,90 €/kk. Etusi laitteesta 24 kk:n aikana 87 €: laitteen hinta normaalisti ilman liittymäsopimusta 279 €, laitteen kokonaishinta sopimuksella 192 €.
Laitteen maksu kerralla ja määräaikainen sopimus
192€
Sopimuskauden kokonaishinta 12 kk määräaikaisella sopimuksella alkaen 373,80 €.
12 kk sopimus.
Laitteen maksu osissa ja määräaikainen sopimus
16€/KK
Sopimuskauden kokonaishinta 12 kk määräaikaisella sopimuksella alkaen 373,80 €.
Laitteen maksu osissa ja määräaikainen sopimus
8€/KK
Sopimuskauden kokonaishinta 24 kk määräaikaisella sopimuksella alkaen 564,60 €.
Sentään malttoi odottaa asian hoitamisen loppuun ennen kuin aloitti lisämyynnin? Kohteliasta. Minulla aloitti lisämyynnin teon kesken asian hoitamista!!! Eikä millään tavalla liittynyt se lisämyyntituote asiaani. Jouduin ottamaan yhteyttä 7 kertaa Telialle kun erehdyin vaihtamaan puhelinliittymän ja netin ko puljuun. Katkaisivat entisen tietoturvankin ilman linkkiä uuden asentamiseen. Poikaset siellä taitaa pelailla pelejään eikä oikein asiakaspalvelu kiinnosta. Törkeää palkanmaksajan väheksymistä. Heidän mielestään on todella hauskaa ja huvittavaa kun tulee vähän tahallaan mokailtua. Ihmettelen yrityksen esimiesten asennetta kun tuollaisia tolvanoita päästetään "tekemään mainetta".
Hitsi, en osaa päättää. Pitäisikö... Ottaisin kyllä tuon 16 €/KK, jossa kokonaishinta on alkaen 373 €. Mutta miksi ALKAEN?
Siis tabletti 192 € ja liittymästä loppuhinta, yhteensä alkaen 373 €. Hitto... Tuo korvaisi läppärin, joka on rasittavan hidas "kätevän" kosketusnäyttönsä kera... Sen piti olla niin hieno ja kätevä, mutta vihaan koko läppäriä. Ainoastaan sen hitauden takia. Jumittava pska.
Tuo tabletti ei ole kummoinen. Etsi netistä reviewt.
Ilmeisesti ne on ostaneet noita vanhentuvia tabletteja ison köntän, yrittivät tuota samaa tarjousta jo elokuussa. Melkein menin otsekin halpaan, mutta onneksi nykyinen tabletti pelittää vielä ihan hyvin enkä katsonut aiheelliseksi "päivittää" itse asiassa huonompaan malliin.
Up