Pakkoruotsi laskee naisten palkkoja
Naisten euro on vain 79 senttiä koska naiset opiskelevat pakkoruotsia, mutta eivät opiskele matematiikkaa tai fysiikkaa.
Tämä todistaa sen että pakkoruotsi on turha kieli ja tulee kalliiksi sen opiskelijoille.
Naiset opiskelkaa matematiikkaa ja fysiikkaa ja jättäkää pakkoruotsi pois, niin teidän euron arvo lähenee miesten euron arvoa.
Naiset menevät opiskelemaan paikkoihin, joissa ei vaadita matematiikkaa tai fysiikkaa ja he pääsevät sisään pakkoruotsin ansiosta. Suomessa on voimassa järjestelmä jossa naislle on rakennettu helpotettu pääsy yliopistoon, koska matematiikan voi korvata pakkoruotsilla.
Naisvaltaisilla aloilla ei voi vaatia matematiikkaa, koska silloin naiset eivät pääsisi niille aloille. Siksi yliopistot ovat se vanha entinen emäntäkoulu uudessa muodossa, johon useimmat maalaistytöt joutuivat.
Feministit haluaa muuttaa talouttamme niin, että naiset saavat saman palkan miesten kanssa, mutta eri töistä. Se on jo ajatuksena absurdi ja toimenpiteet, joilla tätä absurdia ajatusta ajetaan rulevat tuhoamaan Suomen talouden. Palkkojen pitää muodostua kysynnän mukaan, eikä mitkään kikkailut tule onnistumaan, koska ne tulevat tuhoamaan Suomen talouden sitä varmemmin, mitä enemmän ne rikkovat markkinatalouden lakeja.
Kommentit (5)
Kielten merkitystä yleisesti liioitellaan. Kyseessä lienee opettajien työvoimapolitiikka. Maa on täynnä naisia jotka ovat opiskellee turhia ja vähemmän turhia kieliä.
Ainoa tapa työllistää kaikki ruotsinlehtorit on pakkoruotsi ja "ruotsi on tärkeätä" pakotus.
Huoh! Ekaa kertaa pitkästä aikaa AV:lla, ja heti tökkää silmään tämä ö-tason jonneprovo. Väsynytttä, väsynyttä on, sano!
Vierailija kirjoitti:
Huoh! Ekaa kertaa pitkästä aikaa AV:lla, ja heti tökkää silmään tämä ö-tason jonneprovo. Väsynytttä, väsynyttä on, sano!
Alapeukku? Awwww...
Kukaan ei saa syyllistää itseään jos pakkoruotsi ei maistu. Vika on pakkoruotsissa. Pakkoruotsia vaivaa sen tarpeettomuus ja pakollisuus.
Suomessa yritetään osoittaa että pakkoruotsin opiskelijaa vaivaisi motivaation puute tai motivaation puute olisi oma yksilön vika. Näin ei kuitenkaan ole. Vika on ruotsinkielessä ja sen haitallisuudessa, turhuudessa ja pakollisuudessa.
Ruotsin pakollisuus on hyödyttömyyden seurausta. Koska ruotsi on turhaa ja hyödytöntä eikä sitä monikaan valitsisi vapaaehtoisesti, siksi se on pakollista.
Ruotsin pakottaminen koko kansalle alleviivaa ruotsin tarpeettomuuden ja valheellisen mantran ruotsin kielen rikkaudesta Suomelle. Tarpeettomuuteen panostaminen ei millään voi olla rikkaus vaan se on rasite. Suomessa tämä pakkorasite on tehty koko väestöä koskevaksi rasitteeksi, eikä sen haitallisia vaikutuksia saa aliarvioida.
Siten ruotsin kielen keinotekoinen tarve on muodostunut jarruksi suomenkieliselle yksilölle ja koko kansantaloudelle.
Pakkoruotsilla voi korvata matematiikan opinnot pääsykokeissa, mikä helpottaa huonon aineksen pääsemistä yliopistoon. Naiset perinteisesti opiskelevat pakkoruotsin ja jättävät matematiikan ja fysiikan pois.