Mies näki vanhingossa kuvan vanhasta raskaustestistäni...
Joka on siis otettu ennen tapaamistamme (ja oli nega). Kuvan takana ei ole sen jännempää tarinaa, kun että joskus on kuukautiseni ollut myöhässä, ja olen poissulkenut raskauden testillä. Sitten lähettänyt kuvan silloiselle kumppanille. En edes muista tapahtumaa, nyt oli pakko kelata, tästä on 5v. aikaa.
No kuitenkin, mies on tästä nyt TODELLA raivoissaan,.ja sanoo että meidän suhde ei voi ikinä enää jatkua normaalisti. En saanut edes mahdollisuutta selittää asia kunnolla (tai eihän tässä paljon selitettävää olekaan).
Ymmärrän että tapaus on epämiellyttävä miehelleni, mutta... en nyt asialle mitään jälkikäteen voi. Pitäisikö pyytää anteeksi? ( ei kyllä auttaisi) Olen pahoillani, mutta tälle en nyt enää mitään voi, enkä jaksa tällaista draamailua. Mielipiteitä? Onko miehellä oikeus tehdä tästä niin isoa asiaa? Miten itse tekisit tässä tilanteessa?
Kommentit (14)
niin mistä se sun mies nyt ragee??
Yhdyn aiempiin vastaajiin. Mikä tuossa nyt on siis se ongelma miehelle? Se, että olet seurustellut aiemmin? Vai se, että olet harrastanut seksiä jonkun muun kuin hänen kanssaan? Hämmentävä reaktio yhtä kaikki.
En nyt ymmärrä että mitä kumpikaan osapuoli rageaa mutta ehkä se on tarkoituskin.
Jos se tyyppi ei enää halua olla sinun kanssa, et voi häntä pakottaa (tai ainakin pääset helpommalla, kun et edes yritä pakottaa).
tänään on ollut luokattomia provoja, ap menee ainakin top vitoseen
Mistähän seuraava kiukku tulee? Unohtuneet vanhan poikaystävän joululahjaksi antamat villasukat..
No niin, en siis ole yksin ymmälläni. Kyllä hän tietää että olen ollut suhteissa ennen häntä, olimme jo lähes kolmikymppisiä kun tavattiin. Kai hän luuli että olin kuitenkin koskematon 😀 aina hänellä löytyy joku syy rageamiselle, nyt tämä.
Vierailija kirjoitti:
tänään on ollut luokattomia provoja, ap menee ainakin top vitoseen
Ajattelin ihan samaa. Siis huonoja provoja.
Lähtisin menemään, mutta meillä on 1,5v tytär jolle hän kyllä on hyvä isä. Muuten on tämän luokan riitoja liian usein.
Tottakai jokaisella naisella on VIISI vuotta vanha kuva negatiivisesta raskaustestistä.
Ja tämänkin av-mammat nielee.
Vierailija kirjoitti:
Tottakai jokaisella naisella on VIISI vuotta vanha kuva negatiivisesta raskaustestistä.
Ja tämänkin av-mammat nielee.
No yllätti minutkin, puhelin on moneen kertaan vaihtunut, mutta google photo tallentaa kaiken.
Mutta, en nyt todellakaan jaksa jankata vastaan onko provo vai ei, saatko itse siitä jotain huvia?
😁😁😁
Koitan miettiä mistä mies on oikein suuttunut. Paras jonka keksin on ettei kestä ajatusta että paljaalla on vedetty - että olisi edes mahdollisuus ollut raskauteen. Että joku olisi voinut saada sinut noin periaattessa raskaaksi (vaikkakin olisit ollut pillereillä).
Miehillä on näitä outoja juttuja 🤦♀️
Etkö ollut kertonut miehellesi, että sinulla on ollut suhteita ennen häntäkin?