Kemin suunnalla lapsettomuushoitoihin?mihin?
Olemme vasta paikkakunnalle muuttaneet ja yritystä takana juhannuksena kaks vuotta, treella asuessa kävin AVA:lla ja sain clomireseptin ja tuomiokseni ovuloimattomuuen. En aloittanu clomeja kun muutto paino päälle ja ultrat ois menny miten sattuu ja molemmilla uuet työpaikat hakusessa. yritystä on pidetty kyllä yllä, laihoin tuloksin ja nyt tiedustelisinkin mahollista hoitopaikkaa täälä jotta saatais asiaa eteenpäin. Työt molemmilla järjestyneet ja muuttokin on alta pois.
Kevättä rinnassa ja pikkuisen nyytin tuoksua odotellen
käärö
Kommentit (2)
En ole varma, mutta eikö siellä ole jokin Länsi-pohjan sairaala, tai mikä lie nimeltään , luulen että " miedompia" hoitoja voi tehdä siellä, en ole varma.
Ehkä voisit soittaa OYSiin ja kysyä, ne varmaan tietää. Mulla nyt ei oo sitä numeroa tässä, mutta esim. OYSin naistentaudeilla osaavat varmaan neuvoa eteenpäin.
rriitu taas
Oulussa väestöliitto yksityinen, muita yksityisiä siellä ei kait ookkaan, ja tietty sitten OYS.
Itse kun asun Roissa olen käynyt ivf hoitoja niin että 0-ultrat ja seurannat Lapin keskussairaalassa, punktiot ja siirrot Oysissa. En tiedä onko Kemissä paikkaa jossa voi tehdä seurantaultria, mutta eihän teillä mahdoton matka Ouluun ole. Tsemppiä hoitoihin!!!
rriitu