Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Sisäkengät eskarilaiselle

Vierailija
06.08.2019 |

Eskarissa toivotaan, että lapsella olisi sisäkengät, joilla pystyy kävelemään myös pihan poikki toiseen rakennukseen, eli ihan pelkät tossut ei käy. Itselläni tulee vaihtoehdoiksi mieleen lähinnä crocsit tai lasten reinot. Tuleeko muuta mieleen? Onko crocsit jotenkin hölmöt sisäkengät lapsella? Tuntuu, että ne lempattaisiin kuitenkin johonkin nurkkaan. Aikuisilla toki ovat yleiset.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
06.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yleensä noilla tarkoitetaan juuri "crokseja" tai muita läpsyjä. Menee ihan hillitön aika kun luokallinen eskarilaisia pukee kengät jalkaansa. Croksit saa jalkaan nopeasti myös hätätilanteissa (esim. tulipalo).

Meidän koulussa noita sisäkenkiä säilytetään korissa luokan ovella, eli niitä ei pidetä luokassa, vaan likaisilla käytävillä ja toiseen rakennukseen siirryttäessä.

Vierailija
2/2 |
06.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tomsit

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kaksi neljä